«نشر کتاب و تمدن» به قلم عبدالحسین آذرنگ منتشر می‌شود

کتاب «نشر کتاب و تمدن» نوشته عبدالحسین آذرنگ از سوی موسسه خانه کتاب منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «نشر کتاب و تمدن» به قلم عبدالحسین آذرنگ، نویسنده، پژوهشگر و فرهنگ‌نویس به‌زودی توسط موسسه خانه کتاب منتشر می‌شود. این کتاب شامل بخش‌های زیر است: «پیدایش نشر چاپی: زمینه‌ها و تاثیرها»، «پیامدها و واکنش‌ها در عصر پسانوزایی»، «پیشگامان در عرصه نشر»، «تاثیرها برنشر و تاثیرگذاری‌ها»، «عصر جدید و فصلی تازه در نشر(۱)»،  «عصر جدید و فصلی تازه در نشر(۲)»، «جنبش روشنگری و نشر»، «نشر در سده ۱۸م(۱)»، «نشر در سده ۱۸(۲)»، «سلسه تحولات دیگری در نشر»، «نشر در سده ۱۹م»، «رویدادهای تاثیرگذار برنشر سده ۱۹م»، «ادبیات در سده ۱۹م»، «نشر انگلستان و فرانسه درسده ۱۹م»، «نشر در سده ۱۹م در چند کشور دیگر» «نشر در سده ۲۰م»، «چند رویداد و جنبه تاثیرگذار»، «وضعیت نشر در چند کشور»، «عرصه‌ها و عامل‌های دیگر»، «انتقال کانون نشر و تحول ان در آمریکا»، «تحول در ساختار و مشی نشر آمریکا»، «رویدادهایی که در نشر دهه‌های آخر سده ۲۰م آمریکا»، «نشر در سده ۲۱م و آینده پیش‌روی».


نویسنده نیز در مقدمه کتاب آورده است: «نشر از بنیان‌های اصلی تمدن جدید، فعالیتی اجتماعی، فرهنگ‌آفرین، فرهنگ‌ساز و تاثیرگذار برتغییر و تحول مسیر رویدادها، با ایجادکننده مسیرهای تازه‌ای در روند آن‌هاست. نشر در عین‌حال که با تولیدات خود تاثیر می‌گذارد، از دستاوردهای فرهنگ و تمدن هم تاثیر مستقیم می‌پذیرد. افزون بر تاثیرهای مستقیم، تاثیر و تاثرهای فرعی و جنبی نشر و تمدن کم نیست و شاهدهای تاریخی بسیاری می‌توان ارائه داد که پیوندهای میان این‌ها را به‌خوبی نشان دهد.»

آذرنگ در بخش پایانی یادداشت اشاره کرده که بخش‌هایی از این کتاب، پیش‌تر و سلسه‌وار در نشریه بخارا به چاپ رسیده است و در این کتاب با تغییرات و افزوده‌هایی همراه شده است. «نشر کتاب و تمدن» با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۵۵۲ صفحه و به بهای ۷۰ هزار تومان از سوی موسسه خانه کتاب منتشر می‌شود.

کد خبر 4748697

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =