اخطاریه قانونی به ۲۰۰ واحد آلاینده در نیمه نخست امسال

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: واحدهای کارواش بخشی از  واحدهای آلاینده آب بوده که باید از شیوه ها و سیستم های کنترل آلایندگی قبل از شروع به کار استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهره عبادتی، اظهار داشت: متصدی یک واحد کارواش در بخش کهریزک شهرستان ری بدلیل دفع غیر بهداشتی فاضلاب و آلودگی آبهای زیر زمینی و با توجه به شکایت این اداره به مرجع قضایی و نظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، ازسوی مرجع قضایی به جریمه  نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی با بیان اینکه بازدید از واحدهای آلاینده آب و تولید پساب، یکی از برنامه های پایشی این اداره است، افزود: واحدهای کارواش بدلیل حجم زیاد فاضلاب تولیدی و استفاده از مواد شوینده، ازجمله واحدهای آلاینده آب بوده و نیازمند تدابیر و استفاده از شیوه ها و سیستم های کنترل آلایندگی قبل از شروع به کار هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در ادامه یادآور شد: ارائه خوداظهاری مستمر از فعالیت، برای این واحدها الزامی است و در صورت کوتاهی در این خصوص، اقدامات قانونی از سوی اداره حفاظت محیط زیست صورت  خواهد گرفت.

عبادتی همچنین به آمار پایش واحدهای آلاینده آب در شش ماهه نخست امسال اشاره داشت و گفت: در نیمه اول امسال تعداد ٢٥٠ واحد که عمده آن ها یا فاقدسیستم تصفیه پساب بوده و یا مشکلاتی درخصوص فاضلاب تولیدی داشته و موجب آلودگی آب می شدند، در سطح شهرستان ری پایش شد که از این تعداد، حدود ٢٠٠ واحد اخطار قانونی از محیط زیست شهرستان دریافت کردند.

وی در پایان تصریح کرد: از بین واحدهایی که اخطار دریافت کردند بعضی به مراجع قضایی معرفی شدند و پرونده آن ها درحال رسیدگی است، برخی آلایندگی واحد خود را برطرف کرده اند و تعدادی هم برنامه زمانبندی جهت رفع آلایندگی به محیط زیست ارائه داده اند.

کد خبر 4752013

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =