عملکرد بی شرمانه رئیس کمیسیون ملی تجاری آمریکا در تهمت به چین

رادیو و تلویزیون مرکزی چین روز دوشنبه با انتشار تفسیری، عملکرد بی شرمانه «پیتر ناوارو» رییس کمیسیون ملی تجاری آمریکا را در سیاه نمایی و تهمت به چین به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین،  گزارش اخیر رسانه های آمریکا از جمله CNN، با افشاگری یک پژوهشگر استرالیایی، پیتر ناوارو مجبور به اعتراف شد که وی در چندین کتاب تالیف خود از جمله «مرگ به دست چین»، از سخنان یک اقتصاددان بسیار متخاصم در برابر چین به نام رون وارا (Ron Vara) استناد کرده که اصلا وجود خارجی ندارد و نام این شخص تنها از تلفظ نام خودش ساخته شده تا به این وسیله بتواند نظراتش را بیان کند.

وی همچنین در این باره توجیه کرد: در نهایت یکی این شوخی های پنهانی را کشف کرد.

در مقاله یاد شده آمده است: آن چه مایه تعجب و غیر قابل درک است، این است که پس از افشاگری دروغ پیتر ناوارو، این مشاور ارشد رییس جمهوری آمریکا در امور چین که خود را یک کارشناس و پژوهشگر مدعی می داند، به هیچ وجه احساس شرم نکرده و تنها دروغ خود را یک شوخی پنهانی در چند سال گذشته توجیه کرده که این اقدامی پست و بی شرمانه است.

در این مقاله تاکید شده است که یکی از علل اصلی فعال بودن پیتر ناوارو در محافل سیاسی آمریکا با دروغ پردازی های احمقانه، وجود فعال اندیشه جنگ سرد و ایده مجموع صفر در آمریکاست.

بسیاری سیاستمداران فرصت‌طلب با استفاده از همین نکته، با گستاخی و دیوانگی به تبلیغ تهدید چین پرداخته و واقعیات را وارونه نشان می دهند. عملکرد این سیاست‌بازان آمریکایی نه تنها به رفاه مردم چین و آمریکا آسیب رسانده، بلکه میدانی آزاد برای عمل معدودی از فرصت طلبان سیاسی خبیث ایجاد کرده که هیچ خط قرمزی ندارند. ضمن این که این گونه عملکردها با روند بزرگ صلح و توسعه جهان مغایرت دارد.

کد خبر 4752114

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =