فدراسیون دوچرخه سواری موافق تور بین المللی خزر نیست

ساری-مدیرکل ورزش وجوانان مازندران،گفت، که به علت مشکلاتی که در آخرین سال برگزاری مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر به وجود آمده، فدراسیون مخالف برگزاری دوره های بعد آن شد.

حبیب حسین زادگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بعد از برگزاری دوره آخر تور خزر به علت پرداخت نکردن هدایای تیم های برتر و دوچرخه سواران خارجی وهزینه های اقامت در برخی هتل های استان که تا چند سال گذشته بلاتکلیف و متولی پرداخت آنها مشخص نبوده و این وضعیت خجالت آور ودر شان  استان نبود.

وی با بیان اینکه مجموعه استان اگر دلشان به این خوش باشد که فقط میزبانی تور بین اللملی باشد که منابع مالی آن مشخص نباشد، اضافه کرد: فدراسیون دوچرخه سواری و خود اداره کل ورزش و جوانان مازندران با شرایط فعلی منابع مالی مخالف برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری است که از حدود ۶ سال گذشته  متاسفانه  این تور برگزار نمی شود.

وی اضافه کرد: البته برای فعال نگه داشتن دوچرخه سواری در استان، به معاونت ورزشی ماموریت داده شده تا حداقل مسابقات در حد  ملی و استانی به صورت مستمر و منظم برگزار شود.

درخواست از جوان تر برای هیئت کشتی و فوتبال مازندران

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران، در بخش دیگری از صحبت های خود به جوانگرایی در هیئت های ورزشی استان اشاره کرد و ادامه داد: رویکرد اداره کل ورزش و جوانان با توجه به الزام قانون مبنی بر کنارگذاشته شدن دوشغله و بازنشسته ها در هیات ها در سطح استان نیز مورد تاکید قرار دارد.

حسین زادگان ادامه داد: تا پایان امسال انتخاب دو هیئت فوتبال و کشتی مازندران برگزار خواهد شد و من درخواستم از جوانترهای تحصیل کرده و فنی این دو رشته نیز این هست که در انتخابات پیش رو شرکت کنند.

وی افزود: البته در فوتبال وکشتی مازندران قطعا جوانگرایی خواهد شد، هرچند درسال های گذشته آقای تاج رییس فدراسیون فوتبال وخادم رییس فدراسیون کشتی مقاومت هایی را درجابجایی روئسای فعلی این دو هیات درمازندران داشتند.

وی اضافه کرد، که البته با توجه به ورود جدی سازمان بازرسی کل کشور، من هم موافق وحضور فعال تر جوان ترهای کاربلد وفنی در راس هیئت های ورزشی استان هستم.

 قانون بخشودگی معافیت های مالیاتی به نفع بخش خصوصی اجرایی شود

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران درادامه درخصوص کناره گیری برخی مالکان وسرمایه گذاران از تیم های ورزشی وحمایت ازآنها به علت اعمال نشدن معافیت های مالیاتی گفت، متاسفانه قانون به صورت شفاف وصریح دراین خصوص وامتیازهایی که مالکان تیم های خصوصی وسرمایه گذاران درقالب هزینه های ورزشی از آنها برخوردار خواهند شد وجود ندارد ومربوط به مازندران هم نیست.

حسین زادگان ادامه داد، که قانون گذاری نیاز به مصوبه مجلس دارد، هرچند حمایت هایی که درحال انجام هست به صورت کاملا محدود وجود دارد.

وی درعین حال اضافه کرد، که مسئولان مالی تیم های وسرمایه گذاران ورزشی باید با ارتباط گیری تعاملی با سازمان های مالیاتی ودر بازه زمانی که فراخوان سالانه دارنده، برخی اظهارنامه های مربوط به بخشودگی هزینه های ورزشی را دریافت واز امتیازهای ویژه آن نیز بهره مند شوند.

 مشکلات مالکان رایکا بابل برطرف می شود

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران همچنین به مشکلات حقوقی که برای مالکان تیم دسته یکی رایکا بابل به وجود آماده است، پاسخ داد، متاسفانه یاخوشبختانه زمانی که بحث انتقال وفروش تیم خونه به خونه از بابل مطرح شده بود، هیچ اعلام آمادگی از سوی حامیان ومالکان  درسطح استان برای قبول سهمیه استان نشد ومتاسفانه با گزینه هایی که مشکلات قضایی داشتند، انتخاب شدند.

حسین زادگان ادامه داد، به ناچار ودر فرصت کمی که داشتم از میان گزینه های بد وبدتر مجبور شدیم گزینه بد را که درحال حاضرمالکان تیم رایکا بابل هستند، را انتخاب کردیم، که حدود ۲ ماه گذشته تاکنون درگیر مشکلات حقوقی وقضایی خود هستند.

وی وعده داد، که در هفته آینده وبا جلسه ای که با حضور مسئولان استانی ومالکان تیم رایکا بابل برگزار خواهد شد، مشکلات این تیم به طور همه جانبه رسیدگی وانشاله برطرف شود.

 میزبانی مسابقات بین المللی والیبال درمازندران

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران همچنین به برگزاری ۵۸ مسابقه واردوی تیم های ملی دربخش مردان و ۱۰ میزبانی ومسابقه دربخش بانوان رشته های مختلف ورزشی شش ماهه نخست امسال دراستان اشاره کرد وگفت، این نظر به نسبت سال های گذشته عملکرد به مراتب بهتری هم به لحاظ کمی وکیفی دراستان شاهد بودیم.

حسین زادگان گفت، که با توجه به ظرفیت خوبی که دروالیبال مازندران داریم، درتلاش هستیم تا با همکاری مجموعه استان و باشگاه کاله، یک رویداد بین المللی والیبال را در استان میزبانی کنیم.

کد خبر 4752295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =