‍ شمار تردد از مرز خسروی به ۳۰۰ هزار نفر رسید

کرمانشاه_ فرماندار قصرشیرین گفت: بر اساس آخرین آمار اعلامی شمار تردد از مرز خسروی به ۳۰۰ هزار نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرادعلی تاتار اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار اعلامی از میزان زائراین اربعین حسینی از خسروی شمار ترددها به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

فرماندار قصرشیرین افزود: تاکنون ۱۲۰ هزار نفر از زوار اربعین از مرز خسروی به کشور بازگشته اند که با توجه به عبور ۱۶۰ هزار زائر از مرز خسروی تا کنون ۹۰ درصد این جمعیت، مرز خسروی را برای بازگشت به میهن اسلامی انتخاب کرده اند.

گفتنی است، این میزان تردد از خسروی به عنوان مرزی که پس از سالها بازگشایی شد نشان دهنده ظرفیت پاسخگویی، خدمات رسانی و قابلیت این پایانه قدیمی برای رونق بخشی به گردشگری مذهبی برای باشکوه تر شدن راهپیمایی اربعین حسینی در سالهای آینده است.

بازگشایی خسروی در حالی بوده که این مسیر به عنوان دروازه عتبات عالیات با ظرفیت و عملکری که از خود در اربعین امسال به نمایش گذاشت، نشان داد که گذرگاهی امن،با کیفیت و آینده دار برای تردد زائران حسینی است.

بنا بر گفته های مسئولان ارشد استان اگر محدودیت های طرف عراقی در فضا و زمان نمی بود بدون شک شمار زوار عبوری از مرز خسروی به بیش از میزانی می رسید که اعلام شده است. بر اساس توافق اولیه با کشور عراق، عبور روزانه تا ۳۰ هزار زائر از مرز خسروی پیش بینی شده بود.

استقبال اولیه و پرتراکم زائران حسینی از اقصی نقاط کشور نسبت به عبور از مرز خسروی نشان میدهد که سابقه نیک این پایانه مرزی در اذهان ایرانی ها باقی مانده و قصرشیرین هنوز هم برای آنها به عنوان دروازه عتبات عالیات است.

امنیت مثال زدنی و نمونه در میان مبادی مرزی، خدمات رسانی با کیفیت و عبور و تردد همراه با کرامت زوار ، مرز خسروی را به طور ملموسی در اذهان زائران عبوری ماندگار کرد هر چند که در گام اول راه بازگشایی، اشکالاتی نیز وجود داشت که البته رنج این نواقص برای زوار حرم یار شیرین می کرد.
 

کد خبر 4752549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =