مبادلات بازرگانی بین دو بندر امام و بجایای الجزایر افزایش می‌یابد

هیأتی از مدیران وزارت حمل و نقل الجزایر در سفر به بندر امام خمینی(ره) زمینه های توسعه همکاری را با هدف اجرایی سازی تفاهم خواهرخواندگی بین بندر امام (ره) و بنادر الجزایر را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس با اشاره به سفر دو روزه  هیأت الجزایری به مجتمع بندری امام خمینی(ره) و دیگر بنادر خوزستان، اظهار داشت: در جریان این سفر مدیران وزارت حمل و نقل الجزایراز نزدیک امکانات و دستاورهای بنادر خوزستان را بازدید کرده و زمینه های همکاری بیشتر در زمینه مبارزه با آلودگی دریایی، تخلیه و بارگیری کشتی ها، مشارکت بخش خصوصی در توسعه روساخت ها  را بررسی می کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان، تفاهم خواهر خواندگی بین بندر امام خمینی (ره) وبندر بجایا الجزایر را، آغاز حرکت به سمت توسعه بیشتر همکارهای فنی در حوزه فعالیت های بندری و دریایی برشمرد و افزود: در حال حاضر دو طرف در زمینه توسعه همکاری های آموزشی در مباحث بندری و انتقال تجربیات تأکید داشته اند.

افزایش مبادلات تجاری دو بندر امام و بجایا

در ادامه نیز مدیر بندر بجایا الجزایر، توسعه همکاری بین بنادر دو کشور را هدف اصلی این سفر عنوان کرد و گفت: حمل و نقل دریایی، انتقال تجارب فنی و در نهایت افزایش سطح و حجم مبادلات بازرگانی از اهم توانمندی هایی است که  می توان برای به فعلیت رساندن تفاهم خواهرخواندگی بین بنادر امام خمینی (ره) و بجایا بر روی آن تمرکز کرد.

وی تصریح کرد: به دنبال بازدیدهایی که از بنادر ایران انجام می دهیم توانمندهای دریایی و بندری شناخته می شود و به دنبال آن نیز مبادلات تجاری و همکاری مشترک فنی و آموزشی افزایش می یابد.

مدیر بندر بجایا الجزایر تاکید کرد: بندر امام خمینی (ره) به عنوان بندر کانونی تخلیه و بارگیری غلات، فرصت هایی را برای سرمایه گذارن بخش خصوصی، فرآوری مواد خام و ایجاد ارزش افزوده  فراهم کرده است که به عنوان الگویی الهام بخش برای ما مغتنم و ارزشمند است و انتقال این تجربه ها  به بنادر الجزایر و بهره مندی از آنها، می تواند موجب گسترش  همکاری ها و فرصت های بازرگانی بین دو کشور شود.

کد خبر 4754219

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =