خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در کاشان ایجاد شود

کاشان - نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: برای رونق تولید و افزایش صادرات لازم است خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در کاشان ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد پیش از ظهر پنج شنبه در همایش توسعه صادرات کاشان با بیان اینکه صنعت مدرن در کاشان با صنایع ریسندگی شکل گرفت، اظهار داشت: بیش از شش دهه پیشتازی کاشان در صنعت نساجی ایران بیانگر ظرفیت های زیاد این منطقه است.

وی با بیان اینکه منطقه کاشان دومین قطب بزرگ تولیدکننده فرش ماشینی در جهان است، ابراز داشت: امروز منطقه کاشان هرچه در حوزه فرش ماشینی دارد حاصل تلاش های صنعتگرانی است که در طول سال های گذشته غیرتمندانه در بابر موانع و مشکلات مقاومت کردند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واحدهای کوچک تولید فرش ماشینی دغدغه صادرات ندارند، تصریح کرد: مهمترین علت این موضوع وجود بازار داخلی برای فروش محصولات تولیدی خود است.

ولحدهای کوچک و متوسط تولید فرش ماشینی به بازارهای بین المللی ورود پیدا کنند

وی با بیان اینکه ورود به بازارهای بین المللی حتی برای واحدهای کوچک و متوسط صنایع فرش ماشینی جذاب و در عین حال ضروری است، بیان داشت: مهمترین مشکل برای واحدهای تولیدی-صنعتی فرش ماشینی تامین مواد اولیه و صادرات تولیدات خود است.

ساداتی نژاد افزود: با توجه به اینکه بخش عمده تولید فرش ماشینی از خرید مواد اولیه گرفته تا دستگاه ها و تجهیزات بافت فرش ماشینی به صورت وارداتی است، باید این صنایع توسط وزارت صمت حمایت شوند.

وی کشف بازارهای جدید بین المللی را برای تولیدکنندگان فرش ماشینی ضروری دانست و تصریح کرد: خوشه بازاریابی صنعت فرش ماشینی در منطقه کاشان باید تشکیل شود.

وجود نمایشگاه دائمی و بین المللی فرش ماشینی در کاشان ضروری است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با اشاره به وجود مشکلات گمرکی برای صنعتگران کاشانی ابراز داشت: وجود نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در بزرگترین منطقه تولید فرش ماشینی در ایران ضروری است.

وی ضمن انتقاد از دست اندازی و ایجاد مشکلات برای عدم انتقال نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی به کاشان اظهار داشت: با وجود دستور وزیر صمت در سه سال پیش برای برپائی این نمایشگاه در کاشان و کارشکنی های فراوان در نهایت موفق به اخذ مجوز برای برپایی نمایشگاه بین المللی دائمی فرش ماشینی در کاشان شدیم.

اختیارات اداره صمت کاشان در حال حذف شدن است

ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مدیران سازمان صمت اصفهان بابت عدم تفویض اختیارات به اداره صمت کاشان گفت: با وجود بیش از دو هزار و ۵۰۰ کارخانه در کاشان و لزوم دوری از بروکراسی اداری مرسوم در استان برای واحدهای صنعتی و تولیدی منطقه کاشان، بعد از حدود سه سال و نیم  پیگیری موفق شدیم اختیارات سازمان صمت اصفهان را به کاشان واگذار کنیم ولی این اختیارات مدتی است که مجددا از اداره صمت کاشان سلب می شود.

ساعات حضور و غیاب کارمندان اداره صمت کاشان هم در اصفهان ثبت می شود

وی افزود: با وجود دستورر اکید وزیر صمت برای تفویض تمام اختیارات سازمان صمت اصفهان به کاشان در مورد مسائلی مانند صدور مجوز، پروانه بهره برداری، حوزه پشتیبانی و غیره اخیرا شاهد آن بوده ایم که حتی ساعات حضور و غیاب کارمندان اداره صمت کاشان باید در اصفهان ثبت شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه این گونه رفتارها باعث بی حرمتی به صنعتگران کاشان می شود، اظهار داشت: از وزیر صمت و مجموعه تحت مدیریت ایشان انتظار داریم در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب به رونق تولید نام گرفته است، حامی تولیدگران و صنعتگران کشور به خصوص منطقه کاشان باشند.

کد خبر 4755203

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha