هیأت، بیت الاحزان واقعی است/ هیأت به دنبال رفع نیازهای مردم است

مسئول قرارگاه امام رضایی‌ها با اشاره به اینکه امروزه هیأت باید بیت الاحزان واقعی باشد، گفت: هیأتی باید آتش به اختیار عمل کرده و به دنبال تمام غم و غصه‌های مردم باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین یکتا در برنامه تلویزیونی روایت هیأت که در شبکه افق پخش می‌شود، با اشاره به اینکه اصل ایثار، انفاق، گذشت و خدمت اجتماعی را عملا امام حسین(ع) در کربلا انجام دادند، اظهار کرد: هیأتی که در آن از این اصول پیروی نشود از اصل امام حسین(ع) دور شده است.

وی با بیان اینکه خوردن غصه مردم برکت هیأت است، عنوان کرد: هیأت یک پادگان آموزشی، معرفی و استعدادیابی است که انسان‌ها در این مکان برای ورود به اجتماع آمادگی پیدا می‌کنند.

مسئول قرارگاه امام رضایی‌ها با اشاره به اینکه امروزه هیأت باید بیت الاحزان واقعی باشد، مطرح کرد: هیأتی باید آتش به اختیار عمل کرده و بدنبال تمام غم و غصه‌های مردم باشد.

وی با بیان اینکه اصل بنای هیأت باید مردمی باشد، خاطرنشان کرد: عمده مشکلاتی که توسط حاکمیت به وجود می‌آید بر اساس سوء مدیریت است که اصل پر کردن این کمبودها در دین و انسانیت سفارش شده است در نتیجه هیأت که یک نهاد مردمی و مذهبی است می‌تواند در این حوزه نیز ورود پیدا کند.

یکتا با اشاره به اینکه هیأت باید به نیاز اجتماع و به دنبال حل نیاز مردم ورود پیدا کند، تصریح کرد: افرادی اعتقاد دارند که خدمات اجتماعی را می‌توانند بصورت فردی نیز انجام دهند ولی این موضوع در تمامی مشکلات چاره‌ساز نیست چراکه در مواردی نیاز به ورود دسته جمعی و کار گروهی و جهادی است.

وی با بیان اینکه باید از تجربه ۴۰ ساله انقلاب در هیأت استفاده کنیم، یادآور شد: اگر هیأت‌ها اردوی جهادی را به عنوان یک کار دائم و جاری در نظر بگیرند می‌توانند عصر جدیدی را در جامعه رقم بزنند.

مسئول قرارگاه امام رضایی‌ها با اشاره به اینکه در هیأت باید خیریه را نیز راه‌اندازی کنیم، ابراز کرد: کار خیریه و خدمات اجتماعی آینده‌دار است به شرطی که به صورت دائم و تخصصی مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه امروزه باید کار هیأت را در فضای مجازی نیز ادامه دهیم، اضافه کرد: آینده کارهای اجتماعی چه از نظر شبکه داوطلبان و خادمین و چه از نظر کالا و اقلام موثر است.

یکتا با اشاره به اینکه الگو گرفتن از فعالیت دیگر هیأت‌ها و خیریه‌ها و بومی‌سازی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است، بیان کرد: مطالعه، مباحثه و تحقیق در فعالیت‌های اجتماعی هیأت‌ها جایگاه بسیار بالایی دارد که باید هیأت‌داران به آن توجه داشته باشند.

کد خبر 4755543

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =