مدیریت پسماند مزارع جالیزی بیله سوار ضروری است

بیله سوار - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: توجه بیش از پیش به مدیریت پسماند شهری و پسماندهای موجود در مزارع جالیزی شهرستان بیله سوار ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شهند پیش از ظهر یکشنبه در نشست با فرماندار شهرستان بیله سوار عنوان کرد: به منظور صیانت از محیط زیست و توجه به معیارهای تعیین شده، می‌بایست مدیریت پسماند شهری و پسماند مزارع جالیزی در تمامی نقاط استان از جمله شهرستان بیله سوار جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه ملزم به احترام به محیط زیست هستیم، افزود: امیدواریم با هم افزایی و تعامل مناسب دستگاه‌ها اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در بین تمامی نسل‌ها به شکل صحیحی انجام پذیرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل بر نقش مهم فرمانداری‌ها برای رسیدگی به معضلات و چالش‌های زیست محیطی تأکید کرد و افزود: چنانچه فرهنگ صیانت از محیط زیست و عرصه‌ها در بین مردم و ارگان‌های نظارتی و اجرایی به شکل مناسبی نهادینه شود، بسیاری از چالش‌های پیش رو را می‌توان رفع کرد.

شهند به دیگر برنامه و بازدیدهای انجام یافته اداره کل محیط زیست استان اردبیل در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: حضور در شهرستان مرزی گرمی و دیدار با محیط بانان و کارکنان اداره محیط زیست این شهرستان، نشست با رئیس دادگستری و دادستان گرمی و همچنین برگزاری سومین کارگروه مدیریت پسماند شهرستان اردبیل با محوریت ضرورت پاکسازی نخاله‌های تخلیه شده حاشیه جاده و داخل مناطق شهری از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده بود.

فرماندار شهرستان بیله سوار نیز در این نشست بر ضرورت تنویر افکار عمومی برای صیانت از محیط زیست تأکید کرد و افزود: با جدی گرفتن آموزش در بین اقشار مختلف مردم بسیاری از معضلات نیز قابل حل خواهد بود.

قبادی با ابراز امیدواری برای فراهم سازی بسترهای مناسب برای توسعه محیط زیست شهرستان مرزی بیله سوار، تأکید کرد: به منظور توسعه همکاری‌های متقابل زیست محیطی نیازمند تدوین راهکار و برنامه‌های جدید هستیم تا شاهد ارتقا و بهبود شاخص‌های محیط زیستی در منطقه باشیم.

کد خبر 4756913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =