قرآن باید زبان طلاب باشد/ حوزه های علمیه هرگز تعطیلی ندارند

مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) با بیان اینکه قرآن کریم باید زبان طلاب باشد، گفت: حوزه های علمیه قرآن را از انزوا خارج کنند.

حجت الاسلام فرهاد دهقانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه فعالیت های قرآنی حوزه های علمیه باید مستمر باشد، اظهار داشت: قرآن باید زبان طلاب باشد.

وی با تاکید بر اینکه مدارس علمیه باید توجه ویژه ای به قرآن داشته باشند، ادامه داد: قرآن نباید در حوزه ها منزوی شود چرا که با انزوای قرآن نمی توان انتظار خروجی موفق و عالی از حوزه های علمیه داشت.

مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) بیان داشت: اگر امروز به مدرسه علمیه ای طرح قرآنی داده شود متأسفانه با این جواب که وقت طلبه ها با برگزاری کلاس های ادبیاتی، فقهی، اصولی و غیره پر است، مواجهه می شویم در حالی که اگر تعطیلات بیش از حد و بی فایده حوزه ها به روزهای درسی تبدیل شود اولا مشکل کمبود وقت از بین رفته، ثانیا وقت طلبه ها به وجه احسن سپری می شود.

دهقانی با تاکید بر اینکه حوزه های علمیه هرگز تعطیلی ندارند، اظهار داشت: طلاب باید توجه داشته باشند در ساعات و روزهایی که دروس حوزوی تدریس نمی شود نباید از امر تبلیغ و یا از فعالیت های پژوهشی که مورد نیاز جامعه است، غفلت کنند.

وی افزود: بر اساس آیات قرآن کریم دشمنان اسلام هرگز دست از دشمنی خود بر نمی دارند و شبانه روز به اینکه چگونه می توانند به اسلام و مسلمانان در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی و غیره ضربه بزنند، فکر می کنند و نقشه می کشند؛ بنابراین انسان زمانی که طلبه شد دیگر هیچگاه تعطیلی نخواهد داشت چون او مدافع دین است.

مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه کتب درسی حوزه باید به گونه ای طراحی شوند که طلاب با قرآن کریم انس بگیرند، اظهار داشت: دروس حوزوی نباید به گونه ای تنظیم شود که طلبه تا رسیدن به درجه اجتهاد نیاز داشته باشد مدام به قرآن کریم رجوع کند؛ بیان مثال های قرآنی در کتب حوزوی لازم و ضروری است.

دهقانی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه باید مدافع قرآن کریم باشند، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز جای حفظ قرآن کریم در مدارس علمیه بسیار خالی است.

کد خبر 4757681

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =