مدارس جدید خیرساز کاشان مجهز به پنل های خورشیدی می‌شود

کاشان - مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان گفت: به منظور صرفه جویی در انرژی مدارس جدید خیرساز کاشان به پنل های خورشیدی مجهز می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کتابچی شامگاه جمعه در مراسم افتتاحیه مدرسه حاج احمد زارع با بیان اینکه مدارس جدیدالاحداث خیرین کاشان مجهز به آخرین امکانات ممکن است، اظهار داشت: سعی شده است در ساخت این مدارس با تغییر معماری از نظر ظاهری و نما جاذبه بصری ایجاد شود.

تامین نیروی انسانی یونیت های دندانپزشکی مدارس توسط دانشگاه علوم پزشکی کاشان

وی با اشاره به اینکه مدارس جدید همه مجهز به یونیت دندانپزشکی است، ابراز داشت: با تعامل و همکاری دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیروی انسانی مربوط به یونیت های دندانپزشکی توسط این دانشگاه تامین می شود.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان از تجهیز کتابخانه مدارس ساخته شده توسط خیرین خبر داد و تصریح کرد: به منظور صرفه جویی در انرژی مدارس جدید که توسط خیرین ساخته می شود به پنل های خورشیدی مجهز می شوند.

تشکیل بنیاد بهسازی و کمیته بانوان 

وی با اشاره به تشکیل بنیاد بهسازی آموزشی به پیشنهاد امام جمعه کاشان در سال ۹۴  بیان داشت: این بنیاد از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است که با سرمایه گذاری مناسبی هم همراه بوده است.

کتابچی همچنین از تشکیل کمیته بانوان خبر داد و تصریح کرد: با استفاده از مشارکت های جذب شده و همچنین کمک خیرین کاشانی دو مدرسه در مناطق سیل زده خوزستان بهسازی و احداث شده است.

استاندار اصفهان: عملکرد تسهیلات شهرستان کاشان در سال جاری ۲۱۱ میلیارد تومان بود

در ادامه این مراسم استاندار اصفهان با بیان اینکه کاروان علم در دنیا به شدت در حال پیشرفت و حرکت است، اظهار داشت: هم آموزه های دینی و هم فرامین رهبر معظم انقلاب تاکید بر استفاده از ظرفیت های کشور برای توسعه آموزش و علم اندوزی است.

عباس رضایی با اشاره به اینکه برای عقب نماندن از کاروان علم باید خود را مجهز کنیم، ابراز داشت: این آمادگی و تجهیز یک سری زیرساختها می خواهد که اولین مسئله تامین نیروی انسانی است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه نیروی انسانی مهمترین زیرساخت برای توسعه و عقب نماندن از کاروان پرشتاب علم است، تصریح کرد: تاسیس مدارس با امکانات و تجهیزات کامل دومین زیرساخت لازم برای پیشرفت و ترقی است.

حضور خیرین برای مدرسه سازی  کمک شایان توجهی در توسعه امکانات آموزشی کشور دارد

وی با اشاره به تحریم های استکبار جهانی و همچنین شرایط بد اقتصادی افزود: در کنار تمام فعالیت های دولت، حضور خیرین برای مدرسه سازی می تواند کمک شایان توجهی در توسعه امکانات آموزشی کشور داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه از خیرین مدرسه ساز کاشانی انتظار است در دیگر شهرستان های استان به خصوص مناطق محروم ورود پیدا کرده و مدرسه سازی کنند، بیان داشت: خیلی از افراد جامعه هر چند دارای تمکن مالی هستند ولی توفیق خدمت به مردم و مدرسه سازی را از خود سلب نموده اند.

مدرسه سازی یکی از مصداق های تکثر مهربانی است

وی با اشاره به اینکه یکی از نعمت های خداوند تکثیر مهربانی است، اظهار داشت: این تکثیر مهربانی علاوه بر حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله در اقداماتی مانند مدرسه سازی هم جلوه خاص خود را دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه حل مشکلات آموزش و پرورش باید در راس فعالیت ها باشد، ابراز داشت: زیربنای هرگونه توسعه در جامعه در آموزش و پرورش شکل می گیرد.

۲۱۱ میلیارد تومان عملکرد تسهیلات شهرستان کاشان در هفت ماهه نخست امسال

وی افزود: در هفت ماه نخست امسال عملکرد تسهیلات شهرستان کاشان حدود ۲۱۱ میلیارد تومان بوده است.

رضایی با بیان اینکه سهم اعتبارات بخش خانگی در این مدت ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: در قسمت اشتغال روستایی نیز سهم اعتبارات شهرستان کاشان ۸۱۵ میلیون تومان بوده است.

کد خبر 4760653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =