ایران ۱۰۰ میلیون دلار سازه گلخانه ای صادر کرد

بیرجند- معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: ایران ۱۰۰ میلیون دلار سازه گلخانه در سال گذشته صادر کرد.

به گزارش خبرنگارمهر، محمدعلی طهماسبی شنبه شب در ستاد گلخانه‌های خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در خراسان‌جنوبی در موضوع گلخانه‌ها و سازه‌های مرتبط با آن باید بحث صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی مد نظر قرارگیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امورباغبانی با اشاره به اینکه ایران توان مهندسی و فنی ساخت سازه‌های‌گلخانه‌ها را دارد، بیان‌کرد: در سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار سازه  و تجهیزات مرتبط با آن از ایران به دیگرکشورها صادر شده است.

طهماسبی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی ایجاد ۱۰۰۰ هکتار گلخانه مد نظر قرار گرفته است، ادامه داد: موضوع گلخانه‌ها به واسطه نقش آفرینی در اشتغال‌زایی، صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آبی از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است.

وی افزود: در موضوع پرورش قارچ نیز در خراسان‌جنوبی می‌توان اقدامات بسیار خوبی با همکاری و مشاوره با انجمن قارچ ایران انجام داد که در این زمینه باید رایزنی‌های لازم صورت گیرد.

معاون وزیرجهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: البته در زمینه پرورش محصول قارچ باید مسائلی چون حمل و نقل و سالن مناسب برای نگهداری را نیز مد نظر قرار داد که این مؤلفه‌ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

طهماسبی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی توان و استعداد ویژه‌ای در زمینه پرورش گیاهان دارویی و از جمله خارشتر دارد، اظهارکرد: خارشتر به واسطه مواردی چون تأمین علوفه دام، جلوگیری از ریزگردها و فرسایش بادی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هکتار خار شتر در خراسان‌جنوبی‌کشت شده است، ادامه‌داد: در زمینه محصول زرشک برای افزایش درآمد مردم در مناطقی که فرسایش داریم، می‌توانیم زرشک دیمی داشته باشیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی‌گفت: در حوزه کشاورزی در خراسان‌جنوبی ارتقاء بهره‌وری مد نظر است که این مهم جز با الگوسازی و آموزش ممکن نیست.

کد خبر 4761732

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =