شعار «مرگ بر آمریکا» در پایتخت وحدت ایران اسلامی طنین انداز شد

زاهدان - راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان امسال با شکوه و صلابت هر چه بیشتر و با حضور پر شور و شعور نسل چهارم انقلاب در ۶۰ نقطه جمعیتی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان امسال نیز با شکوه و صلابت هر چه بیشتر و با حضور پر شور و شعور نسل چهارم انقلاب در ۶۰ نقطه شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر با اتحاد و یکدلی خود پاسخی محکم به یاوه گویی ها و اقدامات خصمانه استکبار جهانی دادند و بصیرت و مقاومت ملت مسلمان ایران را به همه دنیا یادآور شد.

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر با اتحاد و یکدلی خود پاسخی محکم به یاوه گویی ها و اقدامات خصمانه استکبار جهانی دادند

امروز اقشار مختلف مردم استان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی در کنار فرزندان خود که آینده سازان این آب و خاک هستند با حضور پرشور و پر رنگ خود موجبات شکوه و عظمت این راهپیمایی ضد استکباری را فراهم کردند.

راهپیمایی ۱۳ آبان در سیستان و بلوچستان در مراکز شهرها و همچنین روستاها و دهستان های سراسر استان برگزار شد و راهپیمایی ۱۳ آبان در زاهدان، پایتخت وحدت ایران اسلامی نیز با حضور پرشور اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی از میدان «آزادی» تا تقاطع  خیابان آزادی و امام خمینی (ره) برگزار شد.

راهپیمایی ۱۳ آبان در  ۶۰نقطه سیستان و بلوچستان برگزار شد

عباس صفدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یوم الله ۱۳ آبان به سبب واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران از اهمیت خاصی برخوردار است و به عنوان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار نامگذاری شده است.

وی افزود: از همین رو به منظور بزرگداشت این روز راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان امسال نیز با شکوه و صلابت هر چه بیشتر در ۶۰ نقطه شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: حضور پر شور دانش آموزان و دانشجویان استان در کنار اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی در این راهپیمایی عظینم نشان دهنده مخالفت قاطع مردم ایران با سیاست‌های خصمانه استکبار جهانی است.

حمایت مردم از آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره موجب عقب نشینی دشمنان شده است

وی با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی حمایت مردم از آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره موجب عقب نشینی دشمنان شده است، گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی امسال یکبار دیگر پیام استکبار ستیزی مردم ایران را به گوش ابرقدرت های جهان رساند.

صفدری تصریح کرد: نواختن زنگ استکبار ستیزی، برپایی نشست های هم اندیشی با حضور شخصیت ها و اقشار مختلف مردم، نشست در دانشگاه ها و حوزه های علمیه، اجتماع بزرگ طلاب شیعه و سنی، تشکیل نشست با موضوع دشمن شناسی و اعزام سخنران به مدارس از جمله برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت این روز بود.

حضور پر شور نسل چهارمی های انقلاب در راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۸

اما نکته جالب توجه راهپیمایی امسال حضور پر شور و شعور نسل چهارمی های انقلاب در راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان بود.حضور پرشور و نشاط دانش‌آموزان در راهپیمایی امروز نشان داد که آنها سربازان کوچک انقلاب بزرگ ایران هستند.

یکی از دانش آموزانی که در راهپیمایی ۱۳ بهمن امسال در شهر زاهدان شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: راهپیمایی ۱۳ آبان یکی از صحنه های مهم تاریخ ایران است که با مرور آن درس های فراوانی می آموزیم.

ابوالفضل طاهری افزود: راهپیمایی ۱۳ آبان با هدف مبارزه با ظلم، استبداد و استکبار برگزار می شود و من هر سال با شوق و اشتیاق بیشتری در این مراسم با شکوه شرکت می کنم.

در مقابل ظلم به مسلمانان سکوت نخواهیم کرد

یکی دیگر از این نسل چهارمی های انقلاب که از براداران اهل سنت بود در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ما نسل چهارمی‌های انقلاب امروز با فریاد «مرگ بر آمریکا» خود به دشمنان نشان می دهیم که ما در مقابل ظلم به مسلمانان سکوت نخواهیم کرد.

غیرت، مردانگی و استکبار ستیری را از پدران خود آموخته ایم

عبدالغفور شهنوازی افزود: شاید من و هم کلاسی هایم حوادث ۱۳ آبان در سال‌های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را درک نکرده باشیم اما غیرت، مردانگی و استکبار ستیری را از پدران خود آموخته ایم.

وی ادامه داد: ما مردم مرزدار و مسلمان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی بار دیگر دست در دست هم بار در این راهپیمایی شرکت کردیم تا به دشمنان نشان دهیم که اینجا پایتخت وحدت جهان اسلام است.

حضور پرشور مردم موجب ناامید شدن دشمن می‌شود

فرماندار زاهدان نیز در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان امسال در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت فرا را رسیدن یوم الله ۱۳ آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: شرکت پر شور مردم در راهپیمایی این روز بزرگ جواب دندان شکنی به دسیسه های شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار بود.

ابوذر مهدی نخعی با اشاره به شرایط حساس منطقه و جهان افزود: نقش و حضور مردم در مراسم های ملی و مذهبی بسیار مهم است زیرا تجربه نشان داده که هر جا که مردم حضور پررنگی داشته اند، دشمن نا امید شده است.

وی ادامه داد: امروز توجه و نگاه همه جهانیان به سمت جمهوری اسلامی ایران است و در این شرایط این حضور پر شور و وحدت آفرین همه نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب می کند.

راهپیمایی ۱۳ آبان در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و مسئولان در بخش «زرآباد» شهرستان کنارک و در جنوبی ترین نقطه سیستان و بلوچستان هم برگزار شد. راهپیمایان در طول مسیر با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از استکبار جهانی ابراز داشتند.

امام جمعه روستای «سورو» بخش «زرآباد» در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی به یک روز ملی تبدیل شده است و ملت ها با پیروی از انقلاب اسلامی ایران با استکبار جهانی مبارزه می کنند.

مولوی عارف هوتی افزود: همراهی و همگامی مردم و پایبندی آن ها به نظام مقدس جمهوری اسلامی ستودنیست.

وی ادامه داد: حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی از جمله انتخابات و راهپیمایی ها بیانگر حمایت مردم از نظام و آرمان‌های انقلاب است.

در مجموع امروز شیعه و سنی، بلوچ و سیستانی، زن و مرد و همه و همه در کنار فرزندان نسل چهارمی خود به خیابان ها آمده بودند تا شعار استکبار ستیزی مردم مسلمان ایران را از پایتخت وحدت ایران اسلامی به گوش جهانیان برسانند و ثابت کنند که تا آخرین قطره خون خود پای آرمان‌های  انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و حتی شدیدترین تحریم‌ها هم نمی تواند خللی در عزم و اراده آن ها ایجاد کند.

کد خبر 4762888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =