تقابل ایران با آمریکا اعتقادی و ریشه ای است

قزوین- رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: تضاد ما با آمریکا ریشه ای، فکری و عقیدتی است و ایران هرگز نمی تواند با تفکر استکباری کنار بیاید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی سعیدی روز دوشنبه در تجمع باشکوه ۱۳ آبان مردم قزوین که در خیابان شهدا برگزار شد اظهار کرد: حضور پرشور شما در تجمع استکبار ستیزی یادآور خاطره ای است که سه نسل را به هم پیوند می زند.

 وی افزود: تبعید امام، شهید شدن دانشجویان و دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی نقطه عطفی در صیانت از انقلاب بود که امروز توسط شما دانش آموزان بصیر گرامی داشته می شود.

حجت الاسلام سعیدی با تحلیلی از شرایط گذشته تا عصر حاضر تصریح کرد: آمریکا پس از جنگ جهانی اول و دوم به عنوان فاتح جنگ وارد عرصه بین المللی شد و تلاش کرد دنیا را زیر سلطه خود قرار دهد و اتفاق دوم جنایات آمریکا در نیمه دوم قرن ۲۰ نشان داد آمریکا مصلح جهانی نیست بلکه از او فقط جنایت سر می زند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: تاریخ ننگین استکبار نشان می دهد آمریکا به ۲۲ کشور حمله مستقیم نظامی کرده و در ۱۷ کشور دخالت کرده تا دولتها تغییر کند و تاریخ سیاه آمریکا نشان می دهد خوی استکباری آنها همواره در مسیر ظلم به ملتهای مظلوم بوده است.

وی اظهار کرد: سقوط امپراطوری شوروی که در برابر آمریکا ایستاده بود به دلیل اشتباهات فاحش شوروی زمینه سقوط این قدرت را فراهم کردند و آمریکا خود را تنها دید تا جنایات را ادامه دهد و این چرخش شوروی مورد استقبال آمریکا قرار گرفت.  

چالش سه گانه آمریکا در عرصه نظامی، اقتصادی و تمدنی

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: آمریکا امروز با چالش مهم سه گانه روبروست که چالش نظامی با روسیه، چالش اقتصادی با چین و چالش سوم تمدنی و فکری با محوریت ایران است.

وی تصریح کرد: آمریکا توانسته با چین و روسیه کنار بیاید اما مهمترین مشکل در غرب آسیا برای استکبار جهانی، وجود انقلاب اسلامی و پدیده مقاومت است.

حجت الاسلام سعیدی اظهارداشت: امروز تقابل دو اراده انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خامنه ای و از سوی دیگر اراده استکباری آمریکا برای سلطه در غرب است که ترامپ آشکارا اعلام کرده برای دستیابی به نفت وارد منطقه شده است.

وی یادآورشد: یکی دیگر از محور های اصلی حًضور امریکا در منطقه،  حرکت و مقاومت اسلامی به رهبری و محوریت ایران است که این موضوع برای آمریکا گران تمام شده  زیرا ایادی آمریکا هم نتوانستند به نقشه های تعیین شده برسند به طوری که رژیم سعودی وقتی وارد یمن شد تا چند ماهه کار را یک سره کند اما امروز در ادامه کار دچار بحران شده و ایران اسلامی توانسته خواب آنها را آَفته کند.

تضاد ایران با آمریکا عقیدتی است

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: تضاد ما با آمریکا ریشه ای، فکری و عقیدتی است و ایران هرگز نمی تواند با تفکر استکباری کنار بیاید و کسانی که فکر می کنند می توان روزی با آنها کنار آمد در اشتباه هستند.

وی بیان کرد: آمریکا با تشدید تحریم ها و تهدیدهای فراوان و حتی با نقشه مذاکره دنبال نفوذ بودند که با درایت رهبری شکست خوردند و زمانی که آمریکا دو را پیش ایران گذشات که یا مذاکره و یا جنگ رهبری این نقشه را متوجه شدند و گفتند نه با آمریکا مذاکره می کنیم و نه آمریکا جسارت نبرد را دارد و امروز می بینیم که استراتژی رهبری جواب داده و ایستادگی در برابر استکبار تنها راه خروج از مشکلات است.

ترامپ بدنبال نابودی عوامل اقتدار ایران است

سعیدی با اشاره به عوامل اقتدار ایران اسلامی از نگاه ترامپ اظهارداشت: رئیس جمهور آمریکا اذعان کرده عامل اقتدار ایران ۴ چیز است و اگر آنها را بگیریم انقلاب اسلامی فرو می پاشد.

وی اضافه کرد: یکی از عوامل اقتدار ایران اسلامی انسجام ملی است که در هیچ کشوری مانند ایران این وحدت دیده نمی شود و عامل دوم اقتدار ایران قدرت انرژی نفت و گاز است که به همین بهانه خواستند این اقتدار را به صفر برسانند.

رئیس دفتر عقیرتی سیاسی فرماندهی کل قوا پفت: سومین عامل نگرانی آمریکا، قدرت دفاعی، پدافندی و موشکی ایران است که آمریکا خیلی تلاش کرد آن را تضعیف کند که نتوانست.

وی افزود: رهبری با صراحت فرمودند: اگر آمریکا با ما مذاکره کند ابتدا موشک های ما را زیر سوال خواهد برد تا اقتدار نظامی ما را بگیرد و ایران خلع سلاح شود تا بتواند براحتی بر ما سلطه پیدا کند وعامل چهارم قدرت منطقه ای ایران،  نفود معنوی جمهوری اسلامی در غرب آسیاست.

حجت الاسلام سعیدی اظهارداشت: سرنگونی پهباد توسط ایران و تاسیسات آرامکو عربستان توسط یمنی ها مناسبات دشمن را بر هم ریخت و نتوانستند به اهداف شوم خود برسند.

بقای جمهوری اسلامی در گرو ایستادگی در برابر دشمن است

وی در ادامه بیان کرد: امروز دولت و مردم باید تکلیف خود را بدانند و این که برخی می گویند نمی دانیم تکلیف چیست جای سوال دارد و حوادث اخیر نشان می دهد مرگ و حیات ما در گرو ایستادگی و مقاومت فعال در برابر زیاده خواهی آمریکاست.

سعیدی بیان کرد: مقاومت امروز جواب داده و برخی که طرفدار مذاکره بودند از این تفکر بازگشته اند و همراه سیاست رهبری شده اند و آنچه در لبنان، فلسطین، یمن، سوریه و لبنان دیده می شود درس عبرتی است که به دشمن دل نبندیم و بدانیم راهبرد منطقی رهبری در مقابله با زیاده خواهی آمریکا تنها مقاومت و ایستادگی و پیامد مقاومت، بازدارندگی دشمنان است.

وی خطاب به مردم گفت: باید همه متوجه باشیم که کشور در شرایط حساسی قرار دارد و همه باید هوشیارانه مراقب توطئه دشمنان باشیم و بدانیم باید مشکلات را خودمان در داخل حل کنیم.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا یادآورشد: اگر قوای سه گانه در مسیر ارزشها گام بردارند و جهادی عمل کنند مشکلات حل شدنی است.

وی با تقدیر از حرکت رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: حرکت قوه قضایبه یک حرکت انقلابی و در تراز جمهوری اسلامی است که مردم را امیدوار کرده است و در این میان اگر یک مجلس انقلابی هم داشته باشیم که نمایندگان با روحیه جهادی وارد کار شوند قطعا زمینه تسریع در حل مشکلات فراهم می شود.

سعیدی اظهارداشت: مردم با دیده تیزببن خودشان باید به نمایندگانی رای دهند که در تراز انقلاب اسلامی، پاکدست و متعهد باشند تا زمینه روی کار آمدن دولت انقلابی مهیا شود.

وی بیان کرد: مشکل امروز ما مدیریت است و اگر سه قوه در تراز انقلاب اسلامی باشند با امکانات فراوانی که داریم از جمله قدرت نظامی، انرزی، استراتژی دفاعی قادریم دشمن را وادار به شکست کنیم.

در ادامه تجمع کنندگان با شعارهای الله اکبر قطعنامه ۱۳ آبان را تایید کردند.

کد خبر 4763166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =