نرخ بیکاری در ایلام  به ۸.۷ درصد رسیده است

ایلام - رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: نرخ بیکاری در ایلام به ۸.۷ درصد رسیده است.

الهه عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دولت مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده است

وی تصریح کرد: طرح کارورزی، مشوق های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله سیاست های بازار کار است و این طرح ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شوند.

طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایلام

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: از زمان اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکنون، یک‌هزار و ۹۳۱ قرارداد بین واحدهای پذیرنده و کارورزان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه جذب کارورز توسط کارفرما پس از ۶ ماه مشمول طرح بخشودگی ۲۳ درصد می شود، گفت: در صورت جذب کارورز در این مدت، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می کند.

عبداللهی تصریح کرد: اکنون که این دوره به سه ماه کاهش یافته است، ۲۰ درصد سهم کارفرما توسط تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود کارفرما نیز از پرداخت سه درصد بیمه بیکاری معاف است.

وی ادامه داد: مقطع کاردانی قبلا جزء طیف کارورزی بود اما اکنون با اصلاحیه جدید این طرح از لیسانس با پرداختی پنج میلیون ریال، فوق لیسانس ۶ میلیون ریال و دکتری هفت میلیون ریال آغاز می شود.

کاهش نرخ بیکاری در استان

عبداللهی پور گفت: نرخ بیکاری استان تا پایان شهریور امسال به ۸.۷ درصد رسیده که این میزان در سال گذشته ۱۱.۹ درصد بوده است و کاهش ۳.۲ درصدی را در تابستان تجربه کرده است.

وی گفت: میانگین نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال به ۱۰.۵ درصد رسیده است، اما نرخ آمار بیکاری استان با ۱.۸ درصد کاهش نسبت به میانگین کشوری به ۸.۷ درصد رسیده است.

کد خبر 4764978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =