۶۵۰۰ نفر در استان بوشهر تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین هستند

بوشهر - مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: دو هزار و ۲۲۵ نفر فرزند یتیم و چهار هزار و ۳۱۶ نفر فرزند محسنین تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی بعد از ظهر شنبه در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: پویش دانشجویی و دانشگاهی جذب حامیان برای فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد می‌تواند نقش مهمی در جذب حامی داشته باشد.

وی از خیران و حامیان نیکوکار به عنوان مروجان همیاری و حمایت از ایتام نام برد و خاطرنشان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین برخاسته از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه‌های دینی است.

مدیرکل کمیته امداد بوشهر افزود: در این طرح خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می‌کنند و در طول سال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده‌های آنها قرار می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۲ هزار ۸۳۲ نفر حامی از شش هزار و ۵۴۱ نفر فرزند یتیم و محسنین حمایت مالی و غیر مالی می کنند که دو هزار و ۲۲۵ نفر فرزند یتیم و چهار هزار و ۳۱۶ نفر فرزند محسنین هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: حامیان نیکوکار در هفت ماهه سال جاری بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود پرداخت کردند.

لطفی خاطرنشان کرد: کمک‌های اهدایی حامیان برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بخش قابل‌توجهی از مشکلات معیشتی، فرهنگی و آموزشی ایتام از محل مبالغ واریزی حامیان رفع می‌شود، خاطرنشان کرد: خیران نیکوکار علاوه بر مساعدت‌های نقدی ماهیانه حمایت‌های غیرنقدی در زمینه تأمین پوشاک، مواد غذایی، خدمات مسکن،کمک‌های درمانی، مساعدت‌های فرهنگی و کمک به تأمین جهیزیه فرزندان ایتام و محسنین را  نیز انجام دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی پویش دانشجویی و اساتید دانشگاهی به منظور جذب حامی برای فرزندان ایتام و محسنین نیازمند برگزار شود.

لطفی در پایان خاطرنشان کرد: اساتید و دانشجویان نیکوکار می‌توانند با حضور در دفاتر طرح اکرام و محسنین کمیته امداد استان و شهرستان‌ها و یا با مراجعه به سایت اکرام ایتام امداد در این طرح معنوی  ثبت‌نام  و برای واریز مستقیم کمک‌های خود به فرزندان معنوی اقدام کرد.

کد خبر 4767296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =