باید اطلاعات مکانی را به خوبی جمع آوری و از آن محافظت کنیم

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اگر بخواهیم حکمرانی موفقی داشته و بتوانیم امنیت مرزی و کشوری را به خوبی تامین کنیم باید اطلاعات مکانی را به خوبی جمع آوری و از آن محافظت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در اولین همایش ملی حکمرانی اسلامی که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهارداشت: امروز در کشورمان با نبود حاکمیت اطلاعات مکانی مواجه هستیم که نمونه آن را در سیل فروردین امسال مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: در سیلی که ابتدای امسال بخش هایی از کشور با آن درگیر شد، مدیریت آن با سازمان مدیریت بحران بود که سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بنا بر ابلاغ فرمانده معظم کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر همکاری با سازمان مدیریت بحران، بر اساس مقدوراتی که داشتیم کمک های را ارایه دادیم.

رئیس سازمان جغرافیای نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: البته در این مقطع سازمان های متعددی تصاویری ماهواره‌ای از مناطق سیل زده و در خطر سیل به سازمان مدیریت بحران ارایه می کرد اما در جلسه ای که با رئیس سازمان مدیریت بحران داشتم، اسماعیل نجار رئیس این سازمان می گفت، مراجع مختلف درباره سیل داده ارائه می کردند و این داده ها هم قابل بهره‌برداری نبودند، زیرا در این مقطع زمانی علاوه بر داده، نیازمند تحلیل هم بودیم.

امیر فخری اضافه کرد: اگر حاکمیت اطلاعات مکانی وجود داشت و می توانست داده های مورد نیاز را به سازمان مدیریت بحران ارسال کند، نیازمندی های سازمان مورد اشاره در بحث سیل رفع می شد و به دنبال آن آزمون و خطاهایی که در سیل گلستان روی داد، شکل نمی‌گرفت.

وی اطلاعات مکانی و تسلط بر آن را یکی از حوزه های مهم برای ارتقای امنیت ملی دانست و گفت: اگر بخواهیم حکمرانی موفقی داشته و بتوانیم امنیت مرزی و کشوری را به خوبی تامین کنیم باید اطلاعات مکانی را به خوبی جمع آوری و از آن محافظت کنیم.

کد خبر 4769498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =