برگزاری ۵۰۰۰ نشست کتابخوان در استان همدان

همدان - مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان از برگزاری ۵ هزار نشست کتابخوان در قالب کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و با حضور اقشار مختلف جامعه در استان همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان صبح چهارشنبه در نخستین نشست تخصصی کتابخوان رونق تولید که در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد، عنوان کرد: در راستای شعار سال مبنی بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده نخستین نشست تخصصی کتابخوان با همین موضوع و با همکاری اتاق بازرگانی و انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران تدارک دیده شد.

وی با اشاره به اینکه برای پیشرفت و ترقی نیاز به مطالعه و استفاده از تجربه دیگران داریم، افزود: نشست کتابخوان برای معرفی کتاب بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است که از سال ۹۴ آغاز شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه نشست کتابخوان در موضوعات مختلف برگزار می‌شود، تصریح کرد: تا کنون بیش از ۵ هزار نشست کتابخوان در قالب کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.

زارعی با اشاره به اینکه نخستین نشست کتابخوان در حوزه اقتصادی با موضوع رونق تولید را امروز شاهد هستیم ادامه داد: امروز برای کتابخانه‌های عمومی، رویکردهای اجتماعی و اقتصادی نیز تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران، در فروردین ماه سال آینده همایشی  با عنوان رویکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در اهواز برگزار می‌کند که یکی از محورهای آن حوزه اقتصادی کتابخانه‌ها است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در محور اقتصادی مسأله تولید، اشتغال، کارآفرینی و رونق کسب و کار  در نظر گرفته می‌شود گفت: در بسیاری از مناطق، کتابخانه‌های عمومی تنها مرکز فرهنگی است که به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

زارعی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی می‌تواند منابع لازم برای اقتصاد محلی و کسب‌وکارها را ارائه دهد، اظهار کرد: به دنبال آنیم با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر و سایر نقاط ایران، این کارکرد کتابخانه‌های عمومی را به منصه ظهور برسانیم.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم این نشست منجر به اتفاق‌های بسیار مطلوبی شود، ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی در مجموع به دنبال تقویت و استحکام بخشی به رفتارهای مطالعاتی افراد جامعه هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه افرادی که در حوزه کسب و کار وارد می‌شوند باید از مطالعات لازم نیز بهره‌مند شوند، تصریح کرد: مدیریت کسب و کاری که در کنار آن مطالعه و کسب دانش باشد، به رشد و پیشرفت خواهد انجامید.

زارعی با بیان اینکه افراد موفق در کتابخانه‌های عمومی می‌توانند تجربیات خود را با افراد جامعه به اشتراک بگذارند، افزود: امیدواریم تولید در استان همدان به خوبی رونق گرفته و منجر به ایجاد اشتغال هر چه بیشتر در پایتخت تاریخ و تمدن شود.

در این مراسم تفاهنامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با موضوع بهره گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود بین طرفین برای ارتقاء، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی منعقد شد.

کد خبر 4771031

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha