هر حمله تل‌آویو را کوبنده‌تر پاسخ می‎‌دهیم/ صهیونیست‌ها می‌گریزند

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس با بیان اینکه گروه های مقاومت هر حمله تل آویو را کوبنده تر پاسخ می دهند، گفت: صهیونیستها به صورت دسته جمعی از هراس موشک های مقاومت، می گریزند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: به دنبال دور جدید تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروه های مقاومت مواضع این رژیم در نقاط مختلف اراضی اشغالی را آماج حملات خود قرار داده‌اند. رسانه های عبری زبان تاکنون به زخمی شدن ۲۹ صهیونیست در جریان حملات مقاومت اذعان کرده اند. 

در این گیر و دار اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مقاومت برای دومین روز به واکنش به تجاوز و جنایت اسرائیل ادامه می دهد. مقاومت، مواضع اسرائیلی و شهرک های صهیونیست نشین را در انتقام خون شهیدان و خون ملت فلسطین هدف قرار می دهد. در این بیانیه آمده است: مقاومت  به روند خود در پاسخ به حملات صهیونیستها ادامه خواهد داد و در خونخواهی شهداء، درسی به دشمن صهیونیست خواهد داد که هرگز آنرا فراموش نخواهد کرد.

اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین بیان کرد: اسرائیلی ها در پناهگاهها نتایج حماقت مقامات سیاسی و نظامی خود را ببینند. در این بیانیه آمده است: رویارویی نظامی با توافق و هماهنگی در عالی ترین سطح انجام می شود. مقاومت تاکتیک ها و طرحهای منظمی در راستای توافق و تکامل میان جناح های نظامی دارد. به دشمن اجازه یورش به ملت مان یا اینکه قواعد درگیری مورد نظرش را به مقاومت ما تحمیل کند، نخواهیم داد. هرگز به اشغالگران برای بازگشت به سیاست ترورهای بزدلانه تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهیم.

درخصوص دور جدید جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه خبرنگار مهر گفتگویی را با «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس ترتیب داده است که مشروح آن از نظر می گذرد؛ 

*رژیم صهیونیستی حملات ددمنشانه ای را علیه غزه کلید زده است. به دنبال این حملات تاکنون بیش از ۲۰ فلسطینی شهید و بیش از ۷۰ نفر نیز زخمی شده اند. هدف اصلی و اساسی صهیونیستها از دور جدید تجاوزگری علیه مقاومت را چه می دانید؟ 

درحال حاضر رژیم صهیونیستی با بحران های شدید داخلی از لحاظ سیاسی رو به رو هست. طبیعی است در چنین شرایطی یکی از اهداف اصلی و اساسی صهیونیست ها انتقال این بحران به نوار غزه است تا بدین ترتیب، رهبران و فرماندهان مقاومت، تاوان آن را پرداخت کنند. شهادت «بهاء ابوالعطا» فرمانده شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز با همین هدف صورت گرفت. 

اما در هر صورت، مقاومت فلسطین اجازه تحقق این هدف را به صهیونیست ها نخواهد داد. مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد صهیونیست ها با ریختن خونِ مردم بی گناه، اهداف و مقاصد سیاسی داخلی خود را محقق سازند و بحران های سیاسی خود را سامان دهند. 

*گروه های مقاومت اسلامی در فلسطین اعلام کرده اند که پاسخ مناسبی به رژیم صهیونیستی خواهند داد. شما به عنوان سخنگوی گروه مقاومت اسلامی حماس پاسخ مقاومت به رژیم صهیونیستی را چطور می بینید؟ 

رژیم صهیونیستی یک رژیم مجرم، قاتل و سفاک است که جنایت کثیفی را علیه «ابوالعطا» و «العجوری» مرتکب شد. مقاومت فلسطین از همان ساعات اولیه ارتکاب این جنایت، حملات موشکی به مواضع صهیونیستها را در دستور کار خود قرار داد. اکنون نیز همچنان این حملات گسترده ادامه دارند و متوقف نشده اند.

طبق آخرین اخبار و گزارش ها، در حال حاضر ده ها هزار نفر از شهرک نشینان شهرک های صهیونیست نشین در حالتی از ترس و وحشت به سر می برند و جملگی پا به فرار از مناطق محل سکونت خود گذاشته اند. همانطور که پیشتر گفتم، ما در کمین صهیونیستها هستیم و اجازه تحقق اهداف آن ها را نمی دهیم. 

*«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که این رژیم به سیاست ترور رهبران مقاومت چه در حماس و چه در جهاد اسلامی ادامه می دهد. به نظر شما آیا این سیاست خبیثانه می تواند تأثیری بر روش مقاومت و شیوه عمل آن در آینده داشته باشد؟ 

رژیم صهیونیستی همواره در طول روند مبارزه با گروه های مقاومت متحمل شکست شده است. یکی از سیاست های این رژیم در قبال مقاومت سیاست ترور بوده که با شکست مواجه شده است. صهیونیستها تاکنون موفق به تغییر قواعد جنگ نشده اند و نتوانستند مقاومت را به زانو درآورند و البته در آینده هم نخواهند توانست. 

مقاومت فلسطین هر حمله تل آویو را کوبنده تر پاسخ می دهد. ما قواعد جنگ را به صهیونیستها تحمیل کرده و می کنیم. اسرائیل حتی با ترور بهاء ابوالعطا هم نتوانست قواعد جنگ را تغییر دهد. 

کد خبر 4771726

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =