آسمان استان سمنان نیمه‌ابری است/ تداوم بارش‌ها تا چهارشنبه

سمنان - نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که آسمان استان سمنان هم‌زمان با روز سه‌شنبه نیمه‌ابری، همراه با وزش باد، بارش برف و باران به‌خصوص در ارتفاعات است.

به گزارش خبرنگار مهر، هم‌زمان با صبح سه‌شنبه، آسمان غالب نقاط استان سمنان نیمه‌ابری است و پیش‌بینی می‌شود که در اغلب نقاط بارش باران و برف به‌خصوص در ارتفاعات، وزش باد، مه غلیظ و همچنین بوران در محورهای کوهستانی رخ دهد.

این وضعیت تا روز چهارشنبه ادامه دارد اما از روز پنج‌شنبه غالب شهرهای استان سمنان آسمانی نیمه آفتابی را ملاحظه خواهند کرد هرچند دمای هوا تا پایان هفته افزایش یا کاهش محسوسی نخواهد داشت.

امروز سه‌شنبه دمای هوای مرکز استان هفت درجه و آسمان صاف است اما پیش‌بینی هواشناسی برای ادامه روز و همچنین فردا، افزایش ابر، بارش برف و باران به‌خصوص در ارتفاعات و معابر برف‌گیر، وزش باد است. از روز پنج‌شنبه اما آسمان سمنان نیمه‌ابری خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای مرکز دیار قومس صفر و یک درجه بالای صفر است.

در شاهرود نیز آسمان صاف تا قسمتی ابری و هم‌اکنون دمای هوا شش درجه بالای صفر است و بیشینه و کمینه دمای هوا شش و دو درجه بالای صفر عنوان‌شده است. نم نسبی ۸۶ درصدی در شاهرود سبب شده تا از سختی سرمای این روزهای شاهرود کاسته شود اما پیش‌بینی هواشناسی برای امروز، فردا و پس‌فردا، افزایش ابر، بارش برف و باران به‌خصوص در ارتفاعات است.

پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود برای فردا و پس‌فردا به ترتیب به سه و دو درجه بالای صفر و سه درجه بالای صفر و یک درجه زیر صفر برسد. آسمان این بزرگ‌ترین شهرستان استان سمنان تا پایان هفته ابری است و احتمال بارش برف و باران در این شهرستان تا روز پنج‌شنبه قوت دارد.

دامغان نیز شرایط مشابهی دارد، دمای هوا هم‌اکنون هشت درجه بالای صفر است، اما برای فردا و پس‌فردا همچنان بارش باران و برف و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دمای هوای دیار صددروازه برای فردا و پس‌فردا پنج و دو و چهار و دو درجه بالای صفر خواهد بود.

در میامی وضعیت کمی متفاوت است امروز آفتاب پائیزی هوای این شهر را متعادل کرده است اما پیش‌بینی هواشناسی برای فردا و پس‌فردای این شهرستان شرق نشین، بارش برف، برودت هوا و کولاک به‌خصوص در رضوان و کالپوش و دشت دانیال است.

در شهمیرزاد و مهدی‌شهر نیز برای فردا بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود همچنین گرمساری‌ها که امروز آسمانی آفتابی را تجربه کنند از فردا شاهد آسمانی نیمه‌ابری همراه با احتمال بارش باران را خواهند داشت و همچنین محورهای برف‌گیر غرب استان سمنان مانند فولاد محله احتمالاً درگیر بارش برف هستند.

درنهایت باید گفت آسمان استان سمنان هم‌زمان با روز سه‌شنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و احتمال بارش باران و برف به‌خصوص در ارتفاعات است. پیش‌بینی هواشناسی برای فردا نیز افزایش ابر و بارش برف و باران است و این شرایط تا روز پنج‌شنبه تداوم خواهد داشت.

کد خبر 4775826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =