۷۰۰ زائر به مشهد مقدس اعزام می شوند/ ۱۱۲ زائر سهم استان کرمان

کرمان - همزمان با اجرای طرح زائران حرم رضوی سازمان اوقاف بیش از ۷۰۰ نفر در قالب این طرح به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام می شوند.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها؛ یکی از طرح های ابتکاری سازمان اوقاف در راستای ساماندهی و بروز رسانی به نیات منطبق  موقوفات کشور اعزام زائر به سفرهای زیارتی است.

طرح های «زائران حرم رضوی» و «زائران حرم حسینی» از جمله طرح هایی است که هر ساله در کشور اجرا می شود و امسال  هم هفتمین دوره اعزام زائران که عمدتا از بین مردم مناطق محروم و کسانی که تا کنون به سفر های زیارتی مشرف نشدند، انجام می می شود.

برگزاری هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی»

مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در همین رابطه از برگزاری هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی» از محل عواید موقوفات مرتبط دارای درآمد، در آبان و آذر ماه سال جاری خبر داد و گفت: این اعزام طی دو دوره در مشهد مقدس برگزار می‌شود و طی آن بیش از ۷۰۰ نفر از مشتاقان زیارت امام رضا(ع) به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

رضا معممی مقدم با بیان اینکه طرح «زائران حرم رضوی» با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات کمک به زوار امام رضا (ع) و با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف اجرا می‌شود، تصریح کرد: شناسایی افراد واجد شرایط مطابق نیات واقفان، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات، شفاف‌سازی در خصوص مصرف عواید موقوفات مرتبط، زمینه‌سازی، ترغیب و جذب خیران در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات مرتبط و نیازهای روز جامعه از دیگر اهداف این طرح محسوب می‌شود.

وی افزود: بیش از ۳۲۱ موقوفه دارای درآمد مرتبط با طرح و ۷۳۰ نیت در خصوص کمک به زوار امام رضا (ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف حمایت از افرادی می‌شود که قادر به تأمین هزینه سفر به مشهد مقدس نیستند.

 معممی مقدم درزمینهٔ شرایط انتخاب زائرین نیز یادآور شد: با توجه به مدنظر قرار دادن شرایط مندرج در وقف نامه‌ها برای افراد و یا مکان خاص، زائران بار اولی یا افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی ۱۵ سال گذشته به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند، خادمان بقاع متبرکه و مساجد و همچنین شهروندان تحت پوشش نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی از اولویت‌های این طرح محسوب می‌شوند.

اعزام ۱۱۲ زائر از محل موقوفات کرمان به مشهد مقدس

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف کرمان هم در همین راستا در گفتگو با خبرنگار مهر از اعزام ۱۱۲ زائر در قالب این طرح به مشهد مقدس خبر داد و گفت: همه هزینه های این طرح ازمحل اجرای نیات موقوفات منطبق در سطح استان که یکی از نیات مهم آن موضوع کمک به زوار امام رضا (ع) می باشد، تأمین شده است.

 حجت الاسلام رضا حدادی با اشاره به اینکه مراسم اعزام زائران روز یکشنبه (۳ آذرماه) در محل مرکز فرهنگی و مذهبی عباسعلی شهر کرمان برگزار می شود، متذکر شد: با توجه به بخشنامه ابلاغی سازمان اوقاف مبنی بر فراهم آوردن زمینه آسایش و راحتی بهتر زائران، مرحله رفت زائران توسط اتوبوس و بازگشت از طریق حمل و نقل ریلی انجام می شود.

حدادی افزود: در راستای اجرای طرح «زائران حرم حسینی» در فرورین ماه امسال نیز ۲۳ زائر بار اولی به سفر زیارتی عتبات عالیات کشور عراق اعزام شدند.

کد خبر 4778526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =