زمان فتنه هرگاه نظام احتیاج داشته، مردم پای کار بوده‌اند

مشهد - نویسنده کتاب صعود چهل ساله گفت: مردم علم و بصیرت دارند که بعد از فتنه به خیابان آمدند و هرگاه نظام احتیاج داشته است، مردم پای کار بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدحسین راجی نویسنده و کارشناس حوزه انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروزدر نشست تخصصی تبیین گام دوم انقلاب با نگاه به کارنامه ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی اظهار کرد: چهل سال است نه سرزمینی داده‌ایم و نه ذره‌ای از سرزمین ایران جدا شده است و دلیلش وجود امنیت و ثباتی است که  بعد از انقلاب اسلامی به آن دست یافته‌ایم.

وی افزود: ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور بنا به تاکید مقام معظم رهبری از اولین برکات چهل سال انقلاب است که مصداق مشخص آن موفقیت در جنگ هشت ساله با عراق است.

نویسنده و محقق  کتاب پژوهشی صعود چهل ساله در ادامه مبحث جداشدن سرزمین‌ها قبل از انقلاب به جداشدن بحرین از ایران در دهه ۵۰ اشاره کرده و گفت: تمام سرزمین‌هایی که از ایران جداشده‌اند، در پی جنگ‌ها و نزاع‌هایی با کشورهای دیگر بوده است؛ مانند عهدنامه گلستان و ترکمان‌چای، ولی متاسفانه بحرین با وجود موقعیت عالی و استراتژیک در خلیج فارس، به ویژه در موضوع نفت، بدون هیچ جنگی و با افتخار تقدیم شد.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس با تمام امکانات اندک موجود، در نبرد هوایی عملیات اچ ۳ رقم زده شد که به عنوان عجیب‌ترین عملیات نظامی هوایی دنیا از آن نام برده و در دانشگاه‌های نظامی دنیا تدریس می‌شود که از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام راجی ادامه داد: امنیت، از برکات نظام است و در چهار مبحث بیانیه گام دوم انقلاب که شامل مقدمه، برکات، چالش‌ها و توصیه ها است، از موضوعات مهم و بنیادین است که در کتاب پژوهشی صعود چهل ساله بر همین اساس جزء ارکان اصلی بشمار می آید.

وی اضافه کرد: نگارش کتاب صعود چهل ساله با این نگرش  شروع شد؛ پاسخ به تمامی شبهات سیاسی مردم.

حجت‌الاسلام راجی ادامه داد: این پژوهش با هفتاد نخبه و استاد حوزه و دانشگاه آغاز و موفق به جمع آوری ۹۵۰ پرسش یا شبهه پرتکرار از میان مردم گردید.

وی همچنین ابراز کرد: بعد از دسته‌بندی این شبهات این نتیجه به دست آمد که فقط یک شبهه اصلی وجود دارد و این است که آیا نظام جمهوری اسلامی کارآمد بوده است یا خیر؟ و پاسخ به این پرسشّ می‌تواند شبهات دیگر را نیز برطرف نماید.

نویسنده و محقق  کتاب پژوهشی صعود چهل ساله، در ادامه تصریح کرد: برای این تحقیق، ۲۵۰۰ ساعت پژوهش در قالب ۱۹ هزار آمار داخلی و بین‌المللی انجام گرفت که نتیجه آن به چاپ کتاب صعود چهل ساله انجامید.

وی با اشاره به دستاوردهای مختلف انقلاب، گفت: از لحاظ وقوع عملیات تروریستی در بحث امنیت در این چهل سال، ایران امن‌ترین کشور در ناامن‌ترین منطقه دنیا بوده است.

حجت‌الاسلام راجی افزود: از لحاظ تولید علم، به گفته سایت معتبر سایماگو زمانی رژیم صهیونیستی رتبه نخست را داشت ولی در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در جایگاه اول و رژیم صهیونیستی، پنجم است.

وی چهار اصل پیشرفت در جهان را آموزش‌محوری، پژوهش‌محوری، کیفیت‌محوری و فناوری محوری عنوان نموده و گفت: خیلی از کشورها ۳۰۰ سال طول کشیده تا این مراحل را آن هم نصفه و ناقص طی کنند ولی به فرمایش مقام معظم رهبری، ۲۰ سال پیش رستاخیز علمی ایران شروع شده و وارد مرحله دوم گردیده است.

حجت‌الاسلام راجی ادامه داد: ایران از سال ۲۰۱۱ وارد مرحله سوم و از ۲۰۱۶ به مرحله چهارم که فناوری‌محوری است، ورود کرده که این رکورد، شاهکاری بی‌نظیر است.

وی افزود: نظام اسلامی در به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و سابقه خدمت‌رسانی به مردم در این چهل سال در عرصه‌های مختلف مانند انتخابات بسیار عالی عمل کرده است.

حجت‌الاسلام راجی تاکید کرد: طاغوت حکومت خود را بر پایه جهل بنا می‌کند ولی نظام اسلامی چنین نیست و کلیات نظام بر پایه علم دادن به مردم شکل گرفته است

وی در انتها بیان کرد: مردم علم و بصیرت دارند که بعد از فتنه به خیابان آمدند و هرگاه نظام احتیاج داشته، مردم پای کار بوده اند.

کد خبر 4784982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =