۷ نفر در ستاد انتخابات شهرستان قزوین ثبت نام کردند

قزوین- رئیس ستاد انتخابات شهرستان قزوین، البرز و آبیک گفت: در اولین روز از مهلت ثبت نام نامزدهای نمایندگی مجلس تعداد۶ نفر مرد و یک نفر زن در ستاد انتخابات شهرستان قزوین ثبت نام کردند.

محمد شفیعی دقایقی قبل پس از پایان زمان ثبت نام داوطلبان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: از ساعت ۸ صبح امروز ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس در ستاد انتخابات شهرستان قزوین، البرز و آبیک آغاز شد و در ساعت ۶ عصر به پایان رسید.

ثبت نام یک زن/ ناقص بودن مدارک یک نامزد

شفیعی تصریح کرد: در اولین روز ثبت نام در روز شنبه ۸ نفر به فرمانداری قزوین مراجعه کردند که یک نفر مدارک لازم را نداشت و ثبت نام وی صورت نگرفت.  

وی اظهارداشت: از میان نامزدهای روز اول تعداد ۷ نفر مرد و یک نفر هم از بانوان بودند که یک نفر تایید نشد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان قزوین یادآورشد: در روز اول ۱۴ درصد ثبت نام کنندگان زن و ۸۶ درصد مرد بودند، یک نفر تحصیلات حوزوی داشت و ۶ نفر تحصیلات دانشگاهی که در روز اول همه کارشناس ارشد بودند.

شفیعی در مورد ترکیب سنی داوطلبان هم بیان کرد: در ردیف سنی ۳۰ تا ۳۵ سال یک نفر، ۳۶ تا ۴۰ سال یک نفر،  در رده سنی ۴۱ تا ۴۵ سال کسی نبود، در رده ۴۶ تا ۵۰ سال تعداد سه نفر، سن ۵۱ تا ۵۵ سال سه نفر و در رده سنی ۵۶ تا ۶۰ سال هم یک نفر در روز اول ثبت نام کردند.

فرماندار شهرستان قزوین در خصوص مشاغل ثبت نام کنندگان هم گفت: در روز اول دو نفر بازنشسته، یک نفر استاد دانشگاه، یک نفر بیکار، دو نفر شغل آزاد و یک نفر روحانی ثبت نام کردند.

در دوره گذشته در روز اول ۹ نفر ثبت نام کرده بودند.

حاشیه روز اول ثبت نام در شهرستان قزوین:
  
داوطلبان روز اول در مصاحبه خبرنگاران در خصوص مهمترین برنامه خود برای حضور در انتخابات گفتند: رفع مشکلات معیشتیمردم، اهتمام برای قانون گذاری کارآمد، رسیدگی به مشکلات استان، توجه به ضعف ساختاری در استان، نبود شایسته سالاری و بیتوجهی نمایندگان به مشکلات بودجه و اعتبار و رکود صنعت و کشاورزی در اولویت خواهد بود.

بیشتر افرادی که در روز اول ثبت نام کردند مستقل و یک نفر اصولگرا بود.

در روز اول دادستان، رئیس کل دادگستری و فرماندار قزوین از ستاد انتخابات شهرستان قزوین بازدید کردند.

کد خبر 4785927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =