اجرای ۳ کیلومتر کمربند حفاظتی عرصه منابع طبیعی گرمسار آغاز شد

گرمسار - رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار از آغاز اجرای طرح کمربند حفاظتی به طول سه کیلومتر در این شهرستان خبر داد و گفت: هدف این طرح کاهش تصرفات و تجاوز به عرصه‌های جنگلی و مرتعی است.

اسماعیل عرب معصومی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه اجرای سه کیلومتر کمربند حفاظتی عرصه منابع طبیعی در روستای چنداب گرمسار آغاز شد، ابراز داشت: هدف از اجرای آن کاهش تصرفات و تجاوز به عرصه‌های جنگلی و مرتعی محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه این طرح به روش بنچ مارک یا قرارگیری اسکلت سازه بتنی در (چاله) اجرایی خواهد شد، افزود: این سازه بتنی در فواصل مختلف بسته به شرایط منطقه احداث می‌شود که اجرای آن در دستور کار منابع طبیعی قرار دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار بابیان اینکه این کمربند حفاظتی حائل میان اراضی ملی و مستثنیات مردم خواهد بود، ابراز داشت: قطعا این طرح‌ها می‌تواند حدومرزها را مشخص کرده و مانع تصرف عرصه‌های منابع طبیعی شود.

عرب معصومی بابیان اینکه تاکنون در این گرمسار چهار کیلومتر کمربند حفاظتی ایجادشده است، اضافه کرد: این کمربند حفاظتی با حفر کانال و ایجاد خاکریز، حصار سیمی و فنس کشی و ایجاد نوار سبز یا گارد بلوک اجرا می‌شود.

کد خبر 4793570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =