کوچینگ زندگی خواندنی شد/کتابی برای کشف خودشکوفایی

کتاب «کوچینگ زندگی» با موضوع خودشکوفایی در سایه راه‌بری شخصی روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «کوچینگ زندگی» اثری است با موضوع توسعه شخصی که به قلم علی صاحبی و امیر محمد پهلوان نژاد تالیف شده است. نویسندگان این مجموعه با معرفی فرآندی علمی، منسجم و بهم پیوسته و کاربردی  امکانی فراهم کرده‌اند تا مخطبان این کتاب بتوانند  در قالب سفری در این کتاب به موضوع توسعه شخصی به شکلی جدی ورود پیدا کرده و به آن غنای بیشتری بدهند. 

نویسندگان در این مسیر در کتاب خود موضوعات «کشف خود»، : هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی هوشمند» و « در حرکت ماندن به سمت موفقیت» را به عنوان سه عامل اصلی در این راه در کتاب مورد معرفی خود قرار داده‌اند.

نویسندگان این اثر در مقدمه خود بر آن با اشاره به اینکه عبارت کوچینگ در کتاب به معنای توانمندسازی انسان‌ها برای طراحی چشم‌اندازی بزرگ از زندگی به منطور رسیدن به اهداف مثبت است، عنوان کرده‌اند که این کتاب صرفا به دنبال آموزش این موضوع نبوده بلکه سعی دارد به ایجاد شرایطی برای یادگیری و رشد دست بزند و این مساله را نیز در قلمرو موضوعاتی متنوع در نظر دارد.

این اثر به گفته مولفان آن حاوی مجموعه ابزارها و مهارت‌هایی در کوچینگ به منظور راه‌بری شخصی است و این راهبری شخصی هسته ابتدایی راه‌بری افراد، گروه‌ها و در نهایت سازمان‌هاست.

کتاب سعی کرده این مهم را به کمک ابزارهایی مرتبط با خوداندیشی از جمله کشف و شناسایی ارزش‌ها، توانمندی‌ها، طراحی چشم‌اندازها و ترسیم دورنمایی مثبت از آینده  و در نهایت نیز با نمایش رسالت و ماموریت در زندگی به انجام برساند و خواننده خود را در هر بخش با ارائه تمرین‌هایی ویژه گام به گام به سوی مقدص مورد نظر خود هدایت کند.

این کتاب با معرفی موضوع راه‌بری شخصی آغاز و در ادامه با ارائه یک پیش‌آزمون به مساله نخستش که موضوع «کشف خود» است وارد می‌شود. در ادامه مساله حرکت به سمت هدف‌گذاری هوشمند و برنامه‌ریزی مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد و در پایان نیز  مساله در حرکت ماندن به وی آموزش داده می‌شود.

این اثر را نشر اندیشه احسان در  360 صفحه با قیمت 61 هزار تومان منتشر کرده است.

کد خبر 4796043

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =