برگزاری امتحان نهایی دانش آموزان از دوم دی به قوت خود باقی است

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد امتحانات نهایی دانش آموزانی که در خرداد و شهریور قبول نشده اند، در صورت تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا از تاریخ دوم دی و طبق برنامه برگزار می شود.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص تاریخ برگزاری امتحانات نهایی که از دوم دی ماه آغاز می‌شود، با توجه به احتمال تعطیلی مدارس در روزهای آتی به دلیل آلودگی هوا گفت: امتحانات نهایی و هماهنگ استانی (داوطلبان آزاد، ارزشیابی جامع بزرگسالان و آموزش از راه دور) پایه نهم، طبق برنامه ارسالی و از تاریخ دوم دی آغاز می‌شود و حتی اگر استانداری مدارس را تعطیل اعلام کند نیز این امتحانات به قوت خود باقی است. این امتحان نیز مربوط به دانش آموزانی است که در امتحانات خرداد و شهریور نمره نگرفته‌اند و برای ترمیم معدل و قبولی اقدام به شرکت در امتحان می‌کنند.

وی درباره اینکه آیا در صورت اعلام تعطیلی مدارس توسط استانداری آموزش و پرورش این حق قانونی را دارد که به برگزاری این امتحانات مبادرت کند، بیان کرد: یک سری آزمون‌ها کشوری هستند و نمی‌توان زمان آن را جا به جا کرد و باید در تاریخ مقرر برگزار شوند. پس حتی استانداری هم نمی‌تواند تاریخ آن را تغییر دهد.

وی درباره امتحانات داخلی ترم اول که از ۷ دی ماه آغاز می‌شود نیز گفت: درباره امتحانات داخلی قضیه فرق می‌کند و تصمیمات درون مدرسه‌ای گرفته می‌شود و این امکان را داریم که تصمیمات دیگری بگیریم یا امتحانی به تعویق بیفتد.

ثقفی درباره اینکه آیا کمیته هماهنگی استانی در آموزش و پرورش تهران تشکیل شده تا درباره میزان کلاس‌های جبرانی برای دروس تصمیم گیری شود، گفت: ما هنوز نمی‌توانیم میزان عقب ماندگی را تخمین بزنیم و باید بگذاریم تعداد روزهایی که به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌شود، تمام شود و بعد این عقب ماندن را تخمین بزنیم و راهکار بدهیم. اما برای امتحانات دی ماه هر مدرسه می‌تواند متناسب با شرایط پیش رفتن دروس، حجم درس برای امتحانات را تعیین کند.

پیش از این خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت نیز ار برگزاری این امتحانات در بازه زمانی دوم دی تا ۲۳ دی ماه خبر داده بود که برای دانش آموزان سال دوازدهم روزانه، دانش آموزان بزرگ‌سال و داوطلب آزاد پایه سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای و پیش‌دانشگاهی شاغل به تحصیل در مدارس داخل و خارج از کشور است. فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه که متقاضی‌ترمیم و ارتقای نمرات درس یا دروس نهایی پایه سوم متوسطه خود هستند، نیز می‌توانند با شرکت در امتحانات نهایی دی‌ماه نمره خود را ارتقا دهند.

وی گفته بود: برای جبران ایام تعطیلی کلاس‌ها، مدارس حتی الامکان برگزاری امتحانات نوبت اول درون مدرسه‌ای را در نیمه دوم دی ماه برنامه‌ریزی کنند.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: امتحانات نهایی در مدارس داخل کشور برای ۱۴۶ هزار و ۸۹۶ دانش‌آموز در ۱۰۳۴ حوزه اجرا و ۱۳۰ حوزه تصحیح و امتحانات نهایی در مدارس خارج از کشور برای ۳۵۰ دانش‌آموز در ۳۱ حوزه اجرا و چهار حوزه تصحیح سازمان‌دهی شده است.

کد خبر 4803409

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =