از بررسی سیاست گذاری دیپلماسی عمومی تا چالش‌های جهانی شدن اسلام

در کمیسیون ارتباطات و رسانه همایش بین المللی گفت و گوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب سیاست گذاری دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده در آئین اختتامیه همایش بین المللی «گفت وگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب» که به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، با ارائه گزارشی از کمیسیون ارتباطات و رسانه این همایش گفت: در این کمیسیون سه مقاله ارائه شده است.

وی گفت: «سیاست گذاری دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران؛ مطالعه موردی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی» از سوی سید محمد کاظمی، موانع و فرصت‌های ایران و جهان عرب در مسأله جهانی شدن از سوی نادر پروین و مقاله اسلام هراسی آنلاین و گفت وگوی فرهنگی بین ایران و جهان عرب از سوی عیسی عیسی زاده در این کمیسیون ارائه شده اند.

رئیس کمیسیون ارتباطات و رسانه همایش بین المللی «گفت وگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب» به محورهای مقاله «اسلام هراسی آنلاین و گفت وگوی فرهنگی بین ایران و جهان عرب» اشاره و تصریح کرد: تبیین مفاهیم اسلام هراسی و ایران هراسی، تبیین دلایل ضرورت پرداخت به موضوع پژوهش، تبیین دو نظریه در زمینه اسلام هراسی، تحلیل اسلام هراسی آنلاین، و بررسی پژوهش‌های انجام شده برای اسلام هراسی، ارائه گزارشی از مهم‌ترین رسانه‌های غرب، ارائه گزارشی از اسلام هراسی در توئیتر، نقد و بررسی داده‌های ارائه شده از رسانه‌های غربی و پیشنهادهای بررسی نقش ایران هراسی و شیعه هراسی در رسانه‌های غربی، از محورهای این مقاله به شمار می‌روند.

وی مسأله شناسی دیپلماسی ایران، چالش‌های هویتی در دیپلماسی ایران، بررسی عملکرد دیپلماسی ایران، نقد و ارزیابی دیپلماسی عمومی ایران، مسأله شناسی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و بررسی عملکرد اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی را از محورهای مقاله «سیاست گذاری دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران؛ مطالعه موردی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی» دانست.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده در زمینه محورهای مقاله «موانع و فرصت‌های ایران و جهان عرب در مسأله جهانی شدن»، اظهار داشت: در این مقاله، موانع و فرصت‌های ایران و جهان عرب در مسأله جهانی شدن و همچنین راهکارهای جهانی شدن را مورد بررسی قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: نادر پروین در مقاله‌ای با عنوان «موانع و فرصت‌های ایران و جهان عرب در مسأله جهانی شدن» سستی و تزلزل ارزش‌ها را از مهم‌ترین موانع جهانی شدن می‌داند و برای مقابله با آن همگرایی جهان اسلام، اتخاذ روش‌های عقل گرا و انسان گرایی با رویکرد توحیدی، زبان و ادب، معماری و هنر اسلامی را به عنوان راهکار معرفی می‌کند.

کد خبر 4806203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =