آرشیو همه اسناد ثبت احوال استان بوشهر الکترونیکی شد

بوشهر- مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از الکترونیکی شدن آرشیو تمامی اسناد ثبت احوال استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر پاسالار ظهر سه‌شنبه در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال اظهار داشت: الکترونیکی شدن آرشیو تمامی اسناد ثبت احوال این اداره کل کمک می‌کند افراد فارغ از محل تولد و محل صدور اسناد و به‌طور صرف بر اساس محل سکونت از ثبت احوال خدمات خود را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: سکونت محور شدن یکی از خدمات ثبت احوال است که با این اقدام طی مسافت طولانی توسط شهروندان برای دریافت خدمت از ثبت احوال حذف‌شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: درگذشته برای تعویض یک شناسنامه ساده باید مردم فرسنگ‌ها مسیر را طی می‌کردند تا به شهر محل تولد و صدور شناسنامه مراجعه و اقدام‌های هویتی خود را انجام دهند اما اکنون در محل سکونت آن‌ها این خدمات قابل‌ارائه است.

پاسالار بابیان اینکه کارت ملی هوشمند موجب حذف خدمات فیزیکی و کاغذی خواهد شد اضافه کرد: به هر دستگاهی که مراجعه می‌شود انبوهی از کپی و تصاویر مدارک هویتی شامل کپی صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی می‌گیرند که در این رابطه کارت ملی هوشمند کمک می‌کند تا خدمات فیزیکی و کاغذی را به دست فراموشی بسپاریم.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال اکنون مورد وثوق و اعتماد مردم است که بیشترین مراجعه مردمی را بین دستگاه‌های اجرایی دارد و برابر افکار سنجی‌ها در سال گذشته بالاترین امتیاز را در راه انداختن کار مراجعان به خود اختصاص داد.

پاسالار یادآور شد: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی خدمات ثبت احوال به منظور تحقق حقوق شهروندی و ارائه خدمات سریع‌تر به بخش خصوصی واگذارشده که در این راستا اکنون ۲۷ دفتر پیشخوان شهری و ۱۰ دفتر آی. سی. تی روستایی به هم استانی‌ها خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر خاطرنشان کرد: به تازگی نیز بحث صدور کارت هوشمند ملی به عنوان یک کارت ایمن و زیرساختی مطرح است که به کمک این کارت هوشمند و ارتباط بر خط دستگاه‌های اجرایی با پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال کمک شایانی است تا تمام اطلاعات فیزیکی و کاغذی را به فراموشی بسپاریم.

کد خبر 4806467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =