مبلغ قسط وام جدید مسکن: ماهانه ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان!

با توجه به اینکه در تهران سقف تسهیلات مسکن زوجین شامل وام خرید به همراه وام جعاله به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است، رقم اقساط آن مجموعا ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان برآورد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از محل بانک مسکن و سایر بانک‌های تجاری موافقت کرد که بر این اساس در تهران برای وام مسکن فردی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید به همراه ۴۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله مسکن پرداخت می‌شود که سود وام خرید مسکن، ۱۷.۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله و وام جعاله نیز با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت حداکثر ۵ ساله به متقاضیان ارائه می‌شود.

رقم قسط وام جدید مسکن (فردی) در تهران: ۲.۶۸ میلیون تومان

بنابراین متقاضیان فردی که این وام را در تهران دریافت می‌کنند، می‌بایست ماهیانه ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان بابت وام جعاله مسکن و ۱ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۸۷ تومان بابت تسهیلات خرید بپردازند که مجموعاً ۲ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۱۲۴ تومان باید بازپرداخت کنند.

قسط وام مسکن زوجین در تهران: ۴.۳۴ میلیون تومان

همچنین متقاضیان زوجین دریافت این تسهیلات نیز در تهران ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت می‌کنند که برای تسهیلات جعاله مسکن ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان در هر ماه و برای وام خرید نیز ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۷۴ تومان و در مجموع، ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان به بانک مسکن در هر ماه بازپرداخت کند.

قسط وام مسکن فردی در مراکز استان‌ها: ۲.۳۴ میلیون تومان

متقاضیان فردی دریافت وام مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن به همراه ۴۰ میلیون تومان وام جعاله و مجموعاً ۱۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند که اقساط وام خرید، ۱ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۳۰۹ تومان به همراه اقساط ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومانی وام جعاله، در مجموع می‌بایست ۲ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۴۶ تومان باید بازپرداخت شود.

قسط وام مسکن زوجین در مراکز استان‌ها: ۳.۶۸ میلیون تومان

متقاضیان زوجین دریافت تسهیلات جدید مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، وام ۱۶۰ میلیون تومانی خرید به همراه ۴۰ میلیون تومانی جعاله و مجموعاً ۲۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد که اقساط وام جعاله، ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان و وام خرید نیز ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۶۱۹ تومان در هر ماه به بانک عامل بازپرداخت خواهند کرد که مجموع اقساط دریافت کنندگان این وام، ماهانه ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۳۵۶ تومان خواهد بود.

قسط وام مسکن فردی در شهرهای کوچک: ۲ میلیون تومان

متقاضیان فردی دریافت تسهیلات مسکن در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، ۶۰ میلیون تومان وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله و مجموعاً ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت می‌کنند که اقساط وام ۶۰ میلیونی، ماهانه ۹۹۹ هزار و ۲۳۲ تومان و مجموع اقساط بازپرداختی، ۲ میلیون و ۱۴ هزار و ۹۶۹ تومان برآورد خواهد شد.

قسط وام مسکن زوجین در شهرهای کوچک: ۳ میلیون تومان

متقاضیان زوجین دریافت تسهیلات در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر ۱۲۰ میلیون تومان وام خرید و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله و مجموعاً ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن دریافت می‌کنند که اقساط وام ۱۲۰ میلیون تومانی، ۱ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۴۶۴ تومان و مجموع اقساطی که دارنده این تسهیلات به بانک بازپرداخت خواهد کرد، ۳ میلیون و ۱۴ هزار و ۲۰۱ تومان در هر ماه خواهد بود.

میزان اقساط وام جدید مسکن

کد خبر 4807437

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 0 =

  نظرات

  • هادی IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
   3 0
   من بازنشسته تامین اجتماعی هستم و فقط پول ودیعه میخواهم و حاضرم دو و نیم میلیون ماهانه تعهد سر از حقوق بدم
  • درسا IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
   2 1
   من وهمسرم امروزصبح وام مسکن گرفتیم.ومتاسفانه امشب خبرافزایش وام اعلام شدامیدوارم همه خونه داربشن
   • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
    3 0
    درسا جون شما درآمد دارین ومیتونین ماهی 4000000 میلیون پرداخت کنین ولی قشر ضعیف درآمدش کمه متاسفانه بدرد نمیخوره
  • احمد IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
   20 0
   این وام ها با اقساط بالا بدرد هیچ یک از بی خانمان ها نمیخوره چون توانایی پرداخت ندارن باز هم به نفع سرمایه دارهاست
   • ali IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
    3 1
    این دولت تا الان فقط سعی کرده با شرایط سخت زندگی ما مردم رو سخت کنه و حتی دیگه نمیتونیم شکم خودمون رو سیر کنیم چه برسه به اینکه بخوایم تو این گرونی که حتی به فکر خرید خونه باشیم. بسوزیم و بسازیم...
  • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
   4 0
   یه زوج چقدر در آمد. داره که 4000000 میلیون خرده‌ای وام بد ه وتازه زندگی‌م بچرخونه . با عقل جور در نمیاد
  • معلم IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
   7 1
   این وامها کمک به مردم نیست. رباخواری بانکداری اسلامیه!!!! من معلم چجوری با ماهی 1700 هزار اونم تو تهران و بدبختیهاش این اقساطو بدم. جالب اینه که من معلم باید از اینها سرکلاس تعریفو تمجید هم بکنم...
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
   4 0
   قسط هاش سنگینه به نظرتون تو شهر زیر 200 هزار نفر ، یه نفر چقد باید حقوق بگیره که بتونه ماهی 3 تومن قسط بده ؟ تازه فرض بر این میگیریم هیچ وام دیگه ایی نداشته باشه
  • عباس IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
   4 0
   میزان باز پرداخت وام بعد از 12 سال بیشتر از دو نیم برابر اصل وام می باشد. چرا مسئولان فکری بابت این قضیه نمی کنند. بانک ها این وام را با پول مردم به خودشان می دهند پس چرا این قدر مبلغ بالا دریافت میشود
  • مرتضی IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   3 0
   مگه قراره کسی هم وام بگیره که اعتراض میکنید. یه چیزی گذاشتن که هیچکی نتونه انجامش بده. ۲۰۰ میلیون وام میگیری و ۴۸۹ میلیون پس میدی. حالا تو تهران کجاش میشه با این پول خونه خرید؟ رباخواری
  • سپیده IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   0 0
   میخواستم راهنماییم کنید که چند وقت و چه مقدار باید پول بخوابونیم تو بانک تا وام مسکن زوجین دریافت کنیم؟