دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر منصوب شد

با حکم معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا طریقی به عنوان دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن حکم صادر شده برای غلامرا طریقی به شرح زیر است:

شاعر ارجمند

جناب آقای غلامرضا طریقی

با عنایت به تجارب ارزنده جناب‌عالی در زمینه شعر و ادبیات فارسی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» منصوب می‌شوید.

امید است با توجه به توفیق علمی و اجرایی پایگاه نقد شعر در زمینه جذب و ارتقا سطح دانش شعری جوانان، وظایف مندرج در آئین‌نامه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر را مطمح نظر قرار داده و اسباب بالندگی قریحه شاعران جوان را فراهم سازید.»

محسن جوادی
معاون امور فرهنگی

یادآور می‌شود، چندی پیش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، فراخوان بخش ویژه برای شاعران زیر ۲۵ سال را منتشر کرد.

غلامرضا طریقی در این باره گفت: امسال در بخش ویژه، پذیرای آثار شاعران جوانِ کم‌تر از ۲۵ سال هستیم.

وی افزود: در این بخش، همه شاعرانی که به زبان فارسی شعر می‌سرایند و متولد سال ۱۳۷۳ خورشیدی به بعد هستند فرصت دارند با ارائه آثارشان در این رویداد بین‌المللی شرکت کنند.

طریقی درباره مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر گفت: شاعران جوان تا ۱۵ دی ۱۳۹۸ فرصت دارند اشعار خود را در دو موضوع «آزاد» و «برخوانِ فارسی» به دبیرخانه این رویداد ادبی ارسال کنند.

وی با اشاره به این که دبیرخانه جشنواره شعر فجر پذیرای آثار شاعران جوان، در دو بخش موضوعی است، ادامه داد: علاوه بر موضوع آزاد که شاعران جوان می‌توانند با ارسال پنج اثر در آن به رقابت بپردازند، موضوع «برخوانِ فارسی» را با هدف پاسداشت زبان فارسی در این رویداد قرار داده‌ایم. بنابراین شاعران جوان می‌توانند با ارسال یک اثر در این موضوع نیز فرصت رقابت با دیگر شاعران را برای خود مهیا کنند.

سردبیر پایگاه نقد شعر و دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر در ادامه افزود: شرکت در هر دو موضوع بلامانع است؛ ولی شاعران جوان توجه داشته باشند که پنج شعر هر شاعر در موضوع آزاد باید منحصراً در یکی از دو قالب کلاسیک یا قالب‌های نوِ شعر فارسی باشد، اما در موضوع «برخوانِ فارسی» محدودیت قالب وجود ندارد.

طریقی در پایان گفت: بر اساس تصمیم دبیرخانه جشنواره شعر فجر، تنها مسیر ارسال آثار، سامانه javan.adabiatirani.com است. بنابراین آثاری که از هر مسیر دیگر ارسال شود داوری نخواهند شد.

کد خبر 4809373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =