سردار خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها همیشه در کنار مردم بود

حمید قزوینی در یادداشتی نوشت: سردار سلیمانی مقام عالی رتبه نظامی و پیشگام در جنگ با تروریست‌های تکفیری و دارای شهرت جهانی همیشه به راحتی در کنار مردم حضور داشت و با آنها گفت‌وگو می‌کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه تاریخ شفاهی و ادبیات مقاومت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی با عنوان «مردی که اصلی بود» به ذکر خاطره‌ای از او پرداخته است. این یادداشت را در ادامه بخوانید:

«حاج قاسم سلیمانی از معدود چهره‌هایی بود که به فرهنگ همرزمان شهیدش تا آخرین لحظه وفادار ماند و از این نظر نماینده‌ای اصلی بود.

دفاع مقدس و ارزش‌های منبعث از آن، نه متاعی برای کسب شهرت و موقعیت سیاسی و اجرایی که فرصتی برای خدمت صادقانه به مردم و دفاع از امنیت و منافع ملی بود. درباره او به این خاطره اکتفا می‌کنم که چند سال پیش، همراه یکی از دوستان، برای برگزاری کارگاه تاریخ شفاهی عازم شهر کرمان بودیم. در سالن انتظار فرودگاه مهرآباد، سردار قاسم سلیمانی را همراه خانواده‌اش دیدیم که گوشه‌ای نشسته تا زمان پرواز فرا رسد. مشخص بود یکی دو نفر با لباس شخصی و کمی فاصله مراقب محیط اطراف هستند اما اینها مانع حضور سردار میان مردم و گفتگو با آنان نبود.

یعنی یک مقام عالی رتبه نظامی و پیشگام در جنگ با تروریست‌های تکفیری و دارای شهرت جهانی به راحتی کنار مردم حضور داشت و نه از پاویون استفاده می‌کرد و نه کسی مانع ارتباط مردم با او می‌شد. جالب اینکه صندلی‌اش در هواپیما نه در فرست کلاس که در بخش عادی بود و همچنان مردم به تماس و گفتگو با او مشغول بودند. روشی که بسیاری از مدعیان، فاصله‌ای دور با آن دارند.

یاد و نام و سیره‌اش ماندگار».

کد خبر 4815121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =