نام سپهبد سلیمانی در تاریخ اسلام و جهان ماندگار شد

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ماندگار شدن نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تاریخ اسلام، گفت: در روزهای گذشته شاهد هراس مقامات آمریکایی از انتقام سخت ایران بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهید «سردار سپهبد قاسم سلیمانی» در مصلای امام خمینی (ره) رشت با اشاره به ویژگی انسان‌های مؤمن، اظهار کرد: این افراد تنها به ماورای این عالم می‌اندیشد و تمام اعمال خود را منطبق بر خواسته‌های خداوند می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند برای چنین افرادی نام خوش و زیبا در میان مردم به یادگار می‌گذارد، افزود: با وجود اینکه «سپهبد قاسم سلیمانی» علاقه و اصرار بر بی نامی و پنهان بودن داشت ولی خداوند متعال نامدار و آشکارش کرد.

وی شهید سردار سلیمانی را قهرمان تاریخ ایران و اسلام در جهان دانست و گفت: مردم باید از چگونه زیستن، اندیشیدن، مردن و پیام دادن این شهید بزرگوار درس بگیرند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه در طول تاریخ چند هزار ساله ایران، این ملت و کشور با انواع تهدیدها مواجه بوده که موفق شده آنها را به فرصت‌های گوناگون اجتماعی تبدیل کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: به فرموده شهید مطهری، ایرانیان آمال و افق اندیشه‌های خود را در مکتب تشیع و اسلام یافتند به گونه‌ای در جهان به عنوان نماد مذهب جعفری شناخته می‌شوند.

ایران معادله گردان تمام معادلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه ایران در دوره سوم تاریخی خود توانست معادله گردان تمام معادلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی شود، افزود: به تعبیر بسیاری از تحلیل گران شرق و غرب امروز ایران در دنیا حرف اول را می‌زند و به سمت امپراطوری قدرت و بشری حرکت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ایران در طول چهل سال انقلاب در مسیر تمدن سازی الهی در حرکت بوده و امروز به این هدف خود نزدیک تر شده است، گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران با تهدیدات مختلفی مواجه شدند که با رهبری داهیانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب تهدیدها به تبدیل به فرصت شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان درباره تهدیدات دوران اول انقلاب اسلامی، بیان کرد: مسئله تجزیه طلبی خوزستان، گنبد و سایر نقاط، وجود لیبرال‌ها، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، حمله صدام به ایران به رهبری آمریکا و صدها کشور، فتنه‌های مختلف برای براندازی ساختار نظام اسلامی و پذیرش قطعنامه ۵۸۹ از جمله این تهدیدات است.

وی در ادامه با اشاره به توافق برجام و مذاکرات با پنج کشور جهان و با بیان اینکه یک تهدید نرم علیه نظام در جریان است، ادامه داد: فتنه ۸۸ نیز با حمایت خواص جامعه رخ داد، فتنه دی ماه ۹۶، مسئله برجام و مذاکره یک حرکت راهبردی بود که سبب شد مردم بین سال‌های ۹۲ تا ۹۷ با تحریم و فشارهای اقتصادی چهره شوم آمریکا را شناختند.

مقاومت در برابر استکبار اقتدار و عظمت به دنبال دارد

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه فتنه آبان ۹۸ به دلیل سو مدیریت رخ داد، تأکید کرد: این فتنه با هوشمندی و مدیریت رهبر معظم انقلاب تبدیل به فرصت شد.

وی با اشاره به اینکه ایران صدها سردار سلیمانی در بین نظامیان و جوانان و نوجوانان دارد، افزود: کریدور مقاومت بین ایران، لبنان، یمن، سوریه و عراق در ۱۰۰ سال اخیر بی نظیر بوده که سبب شد دنیای سلطه و قدرت‌های پوشالی منزوی شوند.

امام جمعه رشت به هراس آمریکا از انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران، افزود: عدم آگاهی از زمان، مکان، چگونگی انتقام و گسترده و میزان قدرت این انتقام سبب در روزهای گذشته شاهد هراس و ترس در میان مقامات آمریکایی و هم پیمانانش در منطق و جهان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دیگر نظامیان و سربازان آمریکا در هیچ جای دنیا امنیت ندارند، گفت: امروز قدرت‌های دنیا دریافتند که ایران در تمام مسائل منطقه و جهان نقش آفرین است و کشورهای مسلمان به این باور رسیده‌اند که اعتماد به آمریکا یعنی خودفروشی و ذلت و ایستادگی در مقابل استکبار، عظمت و اقتدار به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه به مطلوب و هدف نهایی خود رسید سبب شد ایران نقشه‌های بیست و چند ساله دشمن در فضای مجازی را نقشه بر آب کند.

کد خبر 4818262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =