آخرین وضعیت پول‌های گم شده در فدراسیون/ تشکیل پرونده برای فوتبال

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال می‌گوید استعلام از شرکتی که حق پخش دیدارهای تیم ملی را خریداری کرده و پرونده‌اش باعث محرومیت علی کفاشیان و عباس ترابیان شده بود، بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، باوجود گذشت بیش از ۶ ماه از محکومیت و محرومیت علی کفاشیان و عباس ترابیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال و رئیس سابق کمیته بازاریابی فدراسیون، هنوز پرونده دادخواهی این دو به نتیجه نرسیده است.

کفاشیان و ترابیان در پرونده معروف به ناپدید شدن حدود ۳۱۶ هزار دلار از شرکت ام.پی.سیلوا که مربوط به حق پخش بازی‌های تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل بود، از سوی کمیته اخلاق هر کدام به مدت ۵ سال محروم شدند ولی در اولین فرصت به کمیته استیناف شکایت کردند تا این رأی مورد بازنگری قرار بگیرد. کمیته استیناف هم تاکنون موفق نشده تحقیقاتش را به خاطر بعضی از مشکلات کامل کند.

خبرنگار مهر برای پیگیری آخرین وضعیت این پرونده و همچنین درخواست دادخواهی سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق استقلال با علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف گفتگویی انجام داده است.

صالحی با بیان اینکه طرح ادعای «هک شدن ایمیل» از سوی ترابیان با واقعیت همخوانی ندارد، به پرونده‌ای اشاره کرد که پیش از این در سازمان بازرسی تشکیل شده بود. وی همچنین در خصوص پرونده افتخاری منتظر پاسخ بازپرس دادسرای عمومی است که می‌تواند در رأی کمیته استیناف هم تأثیرگذار باشد.

مشروح این گفتگو در ادامه می‌آید:

* خبرگزاری مهر - آیا کمیته استیناف در پرونده دادخواهی علی کفاشیان و عباس ترابیان به نتیجه قطعی رسیده است؟

- علیرضا صالحی: فعلاً که خبر جدیدی نیست ولی سعی می‌کنیم با همین وضعیتی که داریم به یک جمع‌بندی بین اعضای کمیته استیناف برسیم.

* آیا تحقیقات کمیته استیناف در این ارتباط تمام شده است؟

- تحقیقات هنوز تمام نشده است. گرفتن استعلام‌های خارج از کشور یک مقدار سخت است. جواب‌ها را برایمان نفرستادند و یک مقدار گرفتار آن شدیم. چند روز پیش در کمیته استیناف راجع به بعضی پرونده‌های دیگر جلسه داشتیم که در این ارتباط هم گفتگو کردیم. بلکه بتوانیم با این وضعیت موجود رأی را صادر کنیم. یک پرونده هم در بازرسی کل کشور تشکیل شده بود و باید دید به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

* علی کفاشیان در آخرین گفتگوی خود تاکید کرده بود که این شرکت وجود خارجی ندارد. آیا این ادعا صحت دارد؟

- می‌گویند آن شرکت وجود خارجی ندارد. در حالی که وجود خارجی داشته است و پول پرداخت شده و بانک هم همین را می‌گوید که یک شرکت و حسابی بوده است. اینکه آن زمان پیگیری نشده یک مقدار ابهامات را بیشتر کرده است.

* آیا موفق شده اید این شرکت را پیدا کنید؟

- خیر الان شرکتی را پیدا نمی‌کنیم و جوابی نمی‌دهند. فدراسیون مرجعی است که خیلی به آن پاسخگو نیستند.

* آیا از طریق ایمیل سعی کردید با این شرکت تماس بگیرید یا نماینده ای را به خارج از ایران فرستادید؟

- فقط از طریق ایمیل.

* با این حساب فکر می‌کنید رأی پرونده چه زمانی صادر شود؟

- از این استعلام‌ها به نتیجه‌ای نمی رسیم. فکر می‌کنم ظرف یک ماه آینده پرونده را جمع و جور کنیم.

* عباس ترابیان مدعی شده بود که ایمیلش هک شده است و ماجرای ناپدید شدن پول را به این موضوع ارتباط داده بود.

- این فقط ادعای ایشان بود.

* یعنی کمیته استیناف این ادعا را رد کرده است؟

- این صرفاً ادعا است. کمیته اخلاق ادعای هک شدن ایمیل را نپذیرفته و ایشان را محکوم کرده بود. در کمیته استیناف هم ادعای هک شدن ایمیل و یا بحث فتوشاپ را مطرح کردند که در تعارض با واقعیت است و همخوانی ندارد. به هر حال این ادعا است و یکسری اسناد ارائه می‌کنند که باید با این اسناد بررسی شود.

* پرونده دادخواهی سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه استقلال به کجا رسید؟

- در آن پرونده سه نفر مطرح بودند. صادق ورمزیار رئیس آکادمی استقلال، سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه و یک نفر در کمیته فوتسال. هر سه نفر اعتراض کردند. یک گزارش از کمیته اخلاق به لحاظ جعلی بودن امضا برای بازپرس فرستادند. بازپرس هم کارشناس خط و امضا فرستاد. نظر کارشناس را هم برای ما آوردند ولی منتظریم ببینیم بازپرس چه تصمیمی می‌گیرد چون اگر آنجا تبرئه یا قرار منع تعقیب صادر کند، در تصمیم ما مؤثر است. در واقع منتظر پاسخ بازپرس دادسرای عمومی هستیم.

* جرم شخصی که در کمیته فوتسال محکوم شده بود، دقیقاً چه بود؟

- یک کارمند کمیته فوتسال به لحاظ سهل انگاری از سوی کمیته اخلاق محکوم شده بود و باید مراقبت می‌کرد. قراردادهایی که امضا می‌شد، برای کمیته فوتسال می‌آوردند تا آنجا ثبت کنند. گفتند چرا دقت نکردی که امضاها مطابقت دارد یا خیر. این فرد از باب وظیفه کاری خودش محرومیت ۶ ماهه تعلیقی بود که او هم اعتراض زده است.

کد خبر 4822186

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha