توسعه پارک‌های علم‌وفناوری در گرو تعامل با مسئولان و ذی‌نفعان است

شیراز- مدیرکل دفترسیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعامل پارک‌ها با مسئولان ذیربط را یکی از عوامل مهم ایجاد ساختارهای توسعه پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کشمیری، ظهر یکشنبه در نشست تخصصی بررسی مشکلات شرکت‌های نوبنیان و پیگیری اجرای قوانین حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری استان فارس اظهار داشت: تعامل پارک‌های علم و فناوری با همه ذی نفعان پارک کلیدی ترین عنصر پیشرفت پارک‌های علم و فناوری است.

وی گفت: این تعامل باید بین شرکت‌های حاضر در پارک علم و فناوری و مجموعه‌های پژوهشی و در سطح منطقه‌ای ایجاد شود و همه شرکت‌ها به طور جدی در توسعه پارکهای علم و فناوری مشارکت کنند.

کشمیری بیان کرد: پارک‌های علم و فناوری یک مجموعه منطقه‌ای هستند و باید این نکته را مدنظر قرار داد که در بحث محتوایی وگره گشایی مشکلات این پارک‌ها، همه سازمانها تعامل متقابل داشته باشند.

اجرای طرح دره فناوری

رئیس پارک علم و فناوری استان فارس نیز در این نشست از اجرای طرح دره‌های فناوری در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح می‌توانیم به گسترش اکوسیستم فناوری استان فارس کمک کنیم.

امین رضا ذوالقدر در مورد این طرح گفت: اجرای این طرح از ویژگی‌های خاصی برخوردار است، جریان نیرو انسانی خلاق و حضور اساتید دانشگاه از ویژگی‌های خاص این ناحیه است و در اجرای این طرح و تعامل نیروی انسانی و هدایت این نیرو توسط اساتید بستر مناسب برای مشارکت همه فعالان فناوری مهیا می‌شود.

وی گفت: با مشارکت اساتید و فعالان شرکت‌های دانش بنیان می‌توانیم در آن ناحیه متمرکز و یک اکوسیستم متمرکز در آن ناحیه ایجاد کنیم.

ذوالقدر بیان کرد: ما باید از دانش فارغ التحصیلان استفاده کنیم و در این زمینه نیاز به حمایت‌های استانی و شتاب دهنده‌ها داریم و باید گفت که در اجرای این طرح جای شرکت‌های بسیاری خالی است.

کد خبر 4823714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =