خیرین حامی رفاه دانشجویی تقدیر می شوند

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نظر دارد از خیرین حامی حوزه رفاه دانشجویان در سال ۹۷ تقدیر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نظر دارد با برگزاری مراسمی از خیرین حامی رفاه دانشجویان در سال ۹۷ که در حوزه رفاه دانشجویی فعالیت چشمگیری داشته اند تقدیر کند.

بنابراین دانشگاه ها تا ۳۰ دی ماه ۹۸ فرصت دارند، اسامی خیرین فعال در حوزه دانشجویی را به معاونت برنامه ریزی و امور سرمایه گذاری ارسال کنند.

به گزارش مهر، حسین عسکریان ابیانه دبیر ستاد خیرین وزارت علوم پیش از این اعلام کرده بود در سال ۹۷ مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان توسط خیرین وزارت علوم در کشور هزینه شده است این در حالی است که کل اعتبار عمرانی که در سراسر کشور وجود دارد زیر ۸۰۰ میلیارد تومان است و این امر نشان می‌دهد که خیرین ظرفیت زیادی دارند و باید از آن به‌درستی استفاده شود.

وی عنوان کرده بود: ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌منظور پیشرفت و تعالی نظام آموزش عالی و کمک به گسترش زیرساخت‌های علم و فناوری کشور و کاستن وابستگی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به بودجه عمومی تشکیل شده است و بهره‌مندی از ظرفیت نیکوکاران، خیرین و دوست داران دانش و حامیان مردمی آموزش عالی از اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. بدین منظور ستاد خیرین وزارت علوم جهت هماهنگی و هم‌افزایی بخش‌های وزارت برای بهره‌مندی هدفمند از ظرفیت افراد خیر، سازمان‌های مردم‌نهاد و بنیادهای خیریه شکل‌گرفته است.

مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم افزوده بود: ایجاد هماهنگی بین بخش‌های ستادی وزارت، سیاست‌گذاری در امور مربوط به خیرین و واقفان در وزارت علوم، برنامه‌ریزی و بسترسازی برای رفع موانع و مشکلات حامیان آموزش عالی، ایجاد حلقه ارتباطی با بنیاد خیرین آموزش عالی و بنیادهای خیرین دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری برای بهره‌گیری از توانمندی‌های مادی و معنوی آنان و تشویق و ترغیب نیکوکاران و نیک اندیشان به تقویت و گسترش زیرساخت‌های آموزش عالی کشور از اهداف تشکیل این ستاد است.

عسکریان ابیانه یادآورشده بود: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی وقف و امور خیریه در نظام آموزش عالی کشور، باهدف رشد کمی و کیفی آموزش عالی، مشاوره و بسترسازی برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری بهینه خیرین آموزش عالی، شناسایی، معرفی، حمایت همه‌جانبه و قدردانی از خیرین و واقفان آموزش عالی کشور، نظارت بر حسن اجرای تعهدات دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری در قبال خیرین به‌منظور تحقق دیدگاه‌ها و اهداف شرعیه خیرین و واقفان آموزش عالی از دیگر اهداف تشکیل ستاد خیرین وزارت علوم است.

کد خبر 4825170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =