دستگیری ۲ موبایل قاپ بوستان‌های غرب پایتخت

رئیس کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس از دستگیری ۲ موبایل قاپ با ۶۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: در این رابطه مالخر اموال سرقتی به همراه ۱۰۰ دستگاه گوشی سرقتی به کلانتری انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ حبیب آقایی، اظهار کرد: مرد جوانی طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از به سرقت رفتن گوشی همراهش توسط دو موتور سوار اعلام کرد.

وی بیان داشت: با دریافت شکایت، تیمی از مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی مراجعه و شاکی اظهار داشت: در داخل بوستان دریاچه، روی نیمکت در حالی که گوشی همراهم کنار دستم بود، نشسته بودم که از پشت سرم، فردی گوشی‌ام را قاپید و زمانی که برگشتم مشاهده کردم سوار بر موتورسیکلتی که راکب آن منتظر وی بود، شده و هر دو از محل گریختند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی مشخص شد که سارقان با موتورسیکلتی که پلاک آن مخدوش بود، مرتکب سرقت شده اند، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مأموران کلانتری موفق شدند با در اختیار داشتن تعدادی از ارقام پلاک انتظامی موتورسیکلت، مالک آن را شناسایی و با دستور قضائی وی را در محل سکونتش دستگیر کنند.

وی بیان کرد: متهم پس از انتقال به کلانتری اظهار داشت، با همکاری دوستم که ترک نشین موتورسیکلت بود با پرسه زنی در داخل پارک‌ها و بوستان‌های غرب پایتخت، موبایل قاپی می‌کردیم.

کلانتر محله خلیج فارس گفت: با شناسایی هویت و مخفیگاه ترک نشین موتورسیکلت، وی با دستور قضائی دستگیر و هر دو موتورسوار به ۶۰ فقره موبایل قاپی با همکاری یکدیگر اعتراف و اظهار کردند: گوشی‌های سرقتی را به مالخری که مالک مغازه موبایل فروشی در محدوده غرب پایتخت است، فروخته ایم و مبالغی نیز دریافت کرده ایم.

آقایی ابراز داشت: با دستور قضائی مالخر اموال سرقتی در داخل مغازه اش دستگیر و در بررسی از آن محل ۸۰ دستگاه گوشی سرقتی کشف شد؛ وی نیز در بازجویی‌های انجام شده به ۱۰۰ فقره مالخری از سارقان اعتراف کرد.

رئیس کلانتری خلیج فارس گفت: مالخر گوشی‌های سرقتی در تحقیقات مقدماتی اعتراف کرد، با خرید گوشی‌های سرقتی، قطعات مختلفی از گوشی‌ها را به مشتریان مغازه اش به ارزش واقعی می فروخته است.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: با شناسایی ۱۰ تن از مال باختگان، هر ۳ متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

کد خبر 4825728

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =