ورودی جنوبی ایستگاه مترو دروازه شمیران به بهره برداری رسید

ورودی جنوبی ایستگاه دروازه شمیران و نیز پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت ایستگاه اکباتان امروز با حضور علی امام مدیرعامل شرکت مترو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهره‌برداری از ورودی جنوبی ایستگاه دروازه شمیران در جنوب این ایستگاه و نیز پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت ایستگاه اکباتان امروز با حضور علی امام مدیرعامل شرکت مترو و برخی از مدیران ارشد این شرکت بهره برداری شد.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به بهره برداری از این ورودی عنوان‌کرد: ایستگاه دروازه شمیران یک ایستگاه تقاطعی بین خط ۲ و ۴ است که هر یک از این ۲ خط تا پیش از این  دارای ۲ ورودی مستقل بودند.

او در ادامه افزود: سازه این ورودی در مجتمع تجاری – اداری ابن سینا تعبیه شده و امکان تردد شهروندان از بیرون از  این مجتمع در مجاورت آن امکان پذیر است.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که مقدمات ساخت ورودی جنوبی ایستگاه دروازه شمیران از ۱۰ سال گذشته فراهم شده بود، عنوان کرد: به دلیل برخی مشکلات حقوقی که با مالک مطرح بود امکان بهره‌برداری از آن فراهم نبود. خوشبختانه امروز با رفع مشکلات حقوقی شاهد راه‌اندازی آن در ضلع جنوب میدان ابن سینا هستیم.

امام همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه این ورودی حکم زیرگذر عابر پیاده را نیز دارد با بهره‌برداری از آن تردد شهروندان آسان‌تر شده و از بار جمعیت  بر سطح معابر شهری کاسته می‌شود. همچنین امکان تخلیه اضطراری را در شرایط احتمالی تسهیل می‌کند.

بهره‌برداری از پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت ایستگاه اکباتان

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به بهره برداری از پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت ایستگاه اکباتان عنوان کرد: راه‌اندازی این پست فشار قوی امکان توسعه غربی خط ۴ را از نظر تامین توان میسر کرده و به افزایش مانور و تعمیرات اساسی پست‌های شبکه برق‌رسانی که در برخی از تجهیزات به دوره تعمیرات اساسی نزدیک شده‌اند نیز کمک می‌کند.

امام همچنین با بیان به اینکه پست فشار قوی ایستگاه اکباتان قابلیت طرح توسعه پست برق امیرکبیر به منظور برق‌رسانی به بخشی از خط ۴ را نیز فراهم می‌کند، عنوان کرد: راه‌اندازی این پست می‌تواند به کاهش سرفاصله حرکت از ۴ دقیقه به ۲ دقیقه و افزایش جابه‌جایی مسافر نیز کمک کند.

او در ادامه عنوان کرد: از سوی دیگر امکان تغذیه برق ۲۰ کیلوولت نیمه غربی خط ۶ نیز از پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت اکباتان امکان پذیر است.

انجام توسعه پست گازی آزادی در ادامه راه‌اندازی پست برق اکباتان

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه تمام پست‌های برق در خطوط مترو با قابلیت توسعه در سال‌های آتی راه‌اندازی می‌شوند به توسعه پست گازی آزادی اشاره و عنوان کرد: این پست ۲۲ سال پیش راه‌اندازی شده بود و تنها به پشتیبانی خط ۲مترو کمک می‌کرد. با راه‌اندازی خط ۴ ضرورت توسعه پست گازی آزادی نیز مطرح شد.

او در ادامه با اشاره به راه‌اندازی پست فشار قوی ۶۳/۲۰ کیلوولت اکباتان عنوان کرد: اتصال پست گازی آزادی به پست فشار قوی اکباتان نیز در پاسخ به این ضرورت انجام شد.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه توسعه پست‌های برق برای خطوط در حال بهره‌برداری امری حساس و نیازمند دقت بالا است، گفت: طراحی پست گازی آزادی در ۲۲ سال گذشته توسط چینی‌ها انجام شده بود و توسعه آن به دلیل معارض‌هایی که بر سر راه بود امری خطیر بود زیرا توسعه آن نیازمند اقداماتی همانند تغییر فشار گاز بدون ایجاد کوچکترین خلل در خط ۲ بود. خوشبختانه این امر با رعایت تمام استانداردها انجام شد.

کد خبر 4830698

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =