مسئولان جناح بندی را کنار بگذارند/ تبدیل معامله قرن به مقابله قرن

شیراز- دادستان کل کشور گفت: با توجه به رخدادهای اخیر مدیران باید جناح بندی‌های سیاسی را کنار گذاشته و جهاد گونه به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر منتظری پنج‌شنبه در آئین اختتامیه هفتمین دوره مسابقات قران سراسری کارکنان قوه قضائیه، با اشاره به این که در دهه فجر امسال بیش از هر سالی حائز اهمیت است بیان کرد: با توجه به رخدادهای اخیر ملت باید امسال با حضور پرشور تر نشان دهند با تمامی مشکلاتی که دشمن برای مردم ایجاد کرده راسخ‌تر و استوارتر از گذشته حملات دشمن را خنثی می‌کنند.

او افزود: اساس نظام مسئله‌ای است که همه مردم در مقابل آن مسئول هستیم و برای پاسداری از مفاهیم دینی بایستی به وظیفه خود عمل کنیم.

منتظری با اشاره به انتخابات یازدهم دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمن برای انتخابات برنامه ریزی کرده و می‌خواهد با افزایش یاس وناامیدی و با طرح شعارهای عامه پسند به دنبال تضعیف سرمایه‌های اجتماعی است.

وی افزود: اکنون جامعه اسلامی نیازمند وحدت و خدمات جهاد گونه است اما برخی از مسئولین به دنبال ناامیدی در جامعه اسلامی اند و مردم باید بسیار مراقب انتخابات باشند و نباید جامعه را به دو قطب تقسیم کنیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اگر کشور مشکلی داشته باشد باید در جلسات داخلی این موضوعات مطرح شود و ادامه داد: از بیان مسئولان کشور نباید مشکلات جامعه مطرح شود زیرا برخی از دشمنان از این موضوعات بهره برداری سیاسی می‌کنند.

وی در خصوص وظیفه جامعه اسلامی عنوان کرد: اکنون امت اسلامی وظیفه دارند تا با مقابله با صهیونیسم نسبت به نابود کردن و خارج کردن صهیونیست‌ها از منطقه اقدام کنند و اقدامی که ترامپ با بیان معامله قرن کرد و حضور برخی از سران کشورهای اسلامی و همراهی با آمریکا خیانتی تا بخشودنی در جهان اسلام است.

او با اشاره ه به اینکه معامله قرن به مقابله قرن تبدیل خواهد شد، ادامه داد: به شهادت رساندن قاسم سلیمانی و همراهان وی نشانی از ضعف آمریکا در مقابل جبهه مقاومت اسلامی است و این اقدام تروریستی آمریکا در جهان تأثیرات منفی به همراه داشت و امت اسلامی هیچگاه در مقابل معامله موهوم قرن کوتاه نخواهند آمد و این معامله آغاز مرگی برای آمریکا و هم پیمانان او خواهد بود.

دادستان کل کشور در خصوص هفتمین دوره مسابقات قران سراسری کارکنان قوه قضائیه نیز متذکر شد: مجموعه مفاهیمی که در قرآن توسط پیامبر به مردم توصیه شده است گاهی وظایف فردی را به افراد تاکید می‌کند و گاهی این تکالیف تنها مربوط به شخص نیست بلکه وظایف افراد را مقابل هم نشان می‌دهد.

او افزود: در مجموع می‌توان گفت مفاهیم قرآنی بیان مجموعه وظایف فردی و اجتماعی است که در جامعه باید تبیین شود.البته برای بیان و تفهیم مفاهیم قرآنی انسان کاملی نیاز است تا بتوان تمام این مفاهیم را در جامعه بیان کرد.

وی در خصوص تبیین مفاهیم قرآنی در جامعه عنوان کرد: اهل بیت تنها می‌توانستند مفاهیم قرآنی را تبیین و در جامعه نسبت به تفسیر قرآن اقدام کنند و یکی از موضوعاتی که باید در جامعه حائز اهمیت باشد و لازمه سعادت بشری است رهبری با قرآن و مرجع بودن قرآن در رفتار رهبری است.

دادستان کل کشور تاکید کرد: در صدر اسلام نیز برخی به مقابله با قرآن برآمدند و یکی موضوعاتی که موجب ناراحتی شدید حضرت فاطمه زهرا (س) شد جدایی بود که برخی کافران میان دو یادگار پیامبر یعنی قرآن و اهل بیت انداختند.

وی متذکر شد: جریان انحرافی که در صدر اسلام به دنبال جدایی اهل بیت و قرآن بود اکنون نیز به دنبال تغییر واقعیت و وارونه نشان دادن واقعیت هستند.

حجت‌الاسلام منتظری افزود: برخی که خود را مسلمان می‌دانند رفتارهایی می‌کنند که مصداق آب به آسیاب دشمن ریختن هستند و در تلاش هستند که با جذب اعتبارات دشمنان اسلام به دنبال از بین بردن اسلام هستند و برخی از این افراد اکنون در کشورهای اسلامی زمام امور را در دست گرفته اند.

کد خبر 4839695

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha