اداره خانوادگی هیات فوتبال تهران نتیجه موروثی کردن ریاست آن است

مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در واکنش به حضور برخی از اقوام رئیس هیات فوتبال استان تهران در این هیات گفت: این هم نتیجه موروثی شدن ریاست است.

رضا گل محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با مطرح کردن انتقاداتی دوباره نسبت به شرایط هیأت فوتبال استان تهران به ورود جدی وزارت ورزش برای پایان دادن به بلاتکلیفی ایجاد شده اشاره کرد و گفت: قرار است به زودی در نشستی که نماینده تام الاختیار وزیر ورزش هم در آن حضور دارد بررسی‌ها در مورد هیأت فوتبال و انتخاباتش انجام شود.

پیگیری پرونده انتخابات هیأت تهران با حکمیت وزارت ورزش
وی با بیان اینکه وزیر ورزش به آقای مهدی علی نژاد دستور داده تا با حکمیت وزارت ورزش پرونده انتخابات هیأت فوتبال استان تهران را پیگیری کند، خاطرنشان کرد: قرار بود در همین زمینه نشستی با حضور نماینده وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شود. حتی زمان برگزاری این نشست هم مشخص شد اما مشغله‌های یک باره که به خاطر وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پیش آمد، باعث لغو آن شد.

نامه سازمان بازرسی محور تصمیم گیری است
مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ادامه داد: منتظر هستیم تا زمان جدید نشست موردنظر اعلام شود تا در مورد انتخابات هیأت فوتبال استان تهران تصمیم گیری شود. قرار است نامه سازمان بازرسی کل کشور و مواردی که در آن برای لحاظ شدن در انتخابات تاکید شده است، محوریت نشست و تصمیم گیری ها باشد.

بلاتکلیفی هیأت فوتبال تهران تمام می‌شود اما نه به هر قیمتی
گل محمدی تصریح کرد: در هر صورت من هم مثل خیلی‌های دیگر منتظر هستم تا بلاتکلیفی هیأت فوتبال استان تهران و انتخاباتش زودتر تمام شود اما قطعاً نه به هر قیمتی؛ خیلی از ابهامات و مشکلات باید برطرف شود تا در آینده با مشکل قانونی و ورود نهادهای نظارتی مواجه نشویم.

من هم به جای شیرازی بودم همین حرف را می‌زدم
«حبیب الله شیرازی اینگونه گفته که سرپرست هیأت فوتبال استان تهران نیستم و همچنان رئیسم»؛ وی در واکنش به این موضوع مطرح توسط خبرنگار مهر گفت: شیرازی باید هم این حرف را بزند وقتی مصوبه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد هیأت استان تهران اشکال دارد، قانونی نیست و با آنچه سازمان بازرسی هم به آن تاکید دارد در تضاد است. حتماً شرایط بر وفق مراد است که این صحبت‌ها مطرح می‌شود. شاید اگر هم من هم بودم چنین می‌گفتم.

بگویند رئیس هیأت مادام العمر است و خلاص
وی در این رابطه ادامه داد: طبق قانون و پس از پایان دوره چهارساله، رئیس قبلی نمی‌تواند این پست را همچنان در اختیار داشته باشد مگر اینکه به عنوان سرپرست معرفی شود آن هم با مأموریت برگزاری انتخابات در مورد مقرر نه اینکه هر زمان خواستند انتخابات را برگزارکنند. اگر قرار است غیر از این باشد سقف دوره چهارساله را بر دارند، بگویند رئیس مادالعمر است و خلاص؛ چه لزومی دارد انتخابات برگزار شود و برای آن این همه حرف و حدیث مطرح شود.

چرا فوتبال باید مستثنی از دیگر رشته‌ها باشد؟
مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با تاکید بر اینکه در مورد همه هیأت‌های استانی در تمام رشته‌ها دوره چهارساله ریاست و معرفی سرپرست پس از اتمام آن اجرا می‌شود، گفت: مگر فوتبال تافته جدا بافته از دیگر رشته‌ها است که در مورد آن نگاهی متفاوت و اینگونه وجود داشته باشد. مگر فوتبال چه کرده که باید مستثنی باشد؟

انتقاد اصلی به هیأت رئیسه فدراسیون وارد
وی تاکید کرد: البته انتقاد اصلی در مورد مشکلات ایجاد شده برای انتخابات هیأت فوتبال استان تهران به هیأت رئیسه فدراسیون و مصوبه آنها باز می‌گردد. به خصوص که نه فقط در تهران، بلکه در مورد هیأت فوتبال دیگر استان‌ها هم چنین مشکلات و بی قانونی‌هایی را شاهد هستیم.

واکنش به حضور اقوام شیرازی در هیأت فوتبال استان تهران
«در جریان مسابقات و برنامه‌هایی که اخیراً توسط هیأت فوتبال استان تهران برگزار شده است شاهد حضور افرادی بودیم که منتسب به حبیب الله شیرازی بوده و گفته می‌شود از اقوام او هستند»؛ این دیگر موضوع مطرح توسط خبرنگار مهر بود که رضا گل محمدی مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به آن واکنش نشان داد.

وی در این زمینه گفت: بله؛ شاهد بوده ایم که پسر و خواهرزاده آقای شیرازی در برخی مسابقات و برنامه‌های اخیر هیأت فوتبال استان تهران مسئولیت داشته اند.

اداره خانوادگی نتیجه موروثی شدن ریاست است
گل محمدی همچنین یادآور شد: ببینید نتیجه موروثی شدن ریاست و اینکه یک نفر نزدیک به یک سال از پایان دوره ریاستش گذشته و همچنان مدیریت می‌کند، چه می‌شود؟ همین اداره خانوادگی هیأت یکی از نتایج آن است. در هر صورت این مسئله در نشست‌هایی که خواهیم داشت بررسی می‌شود تا به صورت قانونی در مورد انتخابات تصمیم گیری کنیم.

برگزاری انتخابات هیأت تهران پیش از انتخابات فدراسیون
وی در پاسخ به این پرسش که «قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال اسفندماه برگزار می‌شود. با این اوصاف چه زمانی برای انتخابات هیأت فوتبال استان تهران پیش بینی می‌شود؟»، گفت: در مورد تعیین زمان انتخابات هیأت تهران وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هم نقش دارند. فقط اداره کل ورزش و جوانان استان تصمیم گیرنده نیست اما تلاش این است که پیش از انتخابات فدراسیون، مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال استان تهران را برگزار کنیم.

از گزینه‌های مورد حمایت وزارت برای فدراسیون بی اطلاعم
رضا گل محمدی در پایان و در پاسخ به پرسشی که در رابطه با «انتخابات فدراسیون فوتبال و مطرح شدن نام محمد نبی و محمدحسین غریب به عنوان گزینه‌های مورد حمایت وزارت ورزش عنوان شد»، گفت: از این مسائل کاملاً بی اطلاعم. فقط امیدوارم فردی ریاست فدراسیون را عهده دار شود که بتواند به معنای واقعی خدمت کند.

کد خبر 4842907

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =