۱۳ اتوبوس جدید وارد خطوط اتوبوسرانی تهران می شود 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید براینکه استفاده از اتوبوس های ساخت داخل در اولویت قرار دارد، گفت: ۱۳ اتوبوس جدید تا چند روز دیگر وارد خطوط اتوبوسرانی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ترفع با اعلام اینکه به خودروسازان داخلی فراخوان داده ایم تا نسبت به تأمین اتوبوس‌های مورد نیاز ناوگان اتوبوسرانی تهران از طریق آنها اقدام کنیم، افزود: البته یکی از کارخانجات سازنده، ۱۳ اتوبوس آماده تحویل داشت که تاچند روز دیگر وارد خطوط اتوبوسرانی تهران می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد اتوبوس‌های ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده هستند و روز به روز بر این میزان افزوده می‌شود، اظهار کرد: به همین دلیل در حال حاضر روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از حدود ۶ هزار اتوبوس تهران به دلیل فرسودگی در سطح شهر متوقف می‌شوند و به عبارتی هر روز ۵ درصد ناوگان به دلیل فرسودگی، در تعمیرگاه متوقف می‌شوند.

ترفع با بیان اینکه بودجه توسعه اتوبوسرانی تهران از محل منابع نقد و غیرنقد برای سال آینده ۱,۳۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است، تصریح کرد: با احتساب قیمت هر دستگاه اتوبوس تک کابین به مبلغ یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان، اگر کل بودجه در نظر گرفته شده را نیز به خرید اتوبوس جدید اختصاص دهیم، تنها قادر به نوسازی ۷۴۷ دستگاه اتوبوس خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با تأکید بر تدبیر شهردار تهران مبنی بر ارتقا و توسعه کیفی و کمی ناوگان اتوبوسرانی تهران و حمایت اعضای شورای شهر از این موضوع، گفت: خدمتگزاران شرکت واحد اتوبوسرانی تمام توان خود را به کار گرفته اند تا با وجود همه محدودیت‌های موجود، بهترین و بیشترین خدمات را به شهروندانی که اتوبوس را برای رفت و آمدها روزانه خود انتخاب کرده اند، ارائه دهند.

کد خبر 4854262

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =