توئیتی که در همدان حاشیه‌ساز شد/تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای شهر

همدان - حاشیه های توئیت وزیر ارتباطات مبنی بر مسافرت ۱۰۰ هزار نفر به استان همدان اعضای شورای شهر همدان را به جلسه فوق‌العاده صحن شورا کشاند تا با حضور مسئولان به بررسی این موضوع بپردازند.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران گردان ظهر دوشنبه در صحن فوق العاده شورای شهر همدان با بیان اینکه اعضای شورای شهر و شهرداری فعالیت خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در همدان در پیش گرفتند اما باید مردم با در خانه ماندن مکمل این کار باشند، گفت: باید از کارهای عجولانه خودداری کرده و با خرد جمعی بیشتری پیش رفت.

باید اهمیت توجه مردم به ویروس کرونا برای آنها عنوان شود وگرنه شاهد تداوم تردد مردم در شهر خواهیم بود گردان با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی ضرورت هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی بیش از پیش احساس می‌شود، گفت: باید اهمیت توجه مردم به ویروس کرونا برای آنها عنوان شود وگرنه شاهد تداوم تردد مردم در شهر خواهیم بود.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه هم باید مردم را به انجام کارها دلگرم کنیم و هم واقعیت‌ها را به آنها بگوییم، اظهار داشت: طی روز گذشته و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ بازدیدی از سطح شهر صورت گرفته که وجود خودروهای مسافران را در شهر همدان مورد تأیید قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ممنوعیت فعالیت بخشی اقشار باید از افرادی که متضرر می‌شوند حمایت صورت گیرد، گفت: اولویت اول سلامت و کمتر کردن دغدغه معیشتی مردم است.

گردان گفت: همواره سعی می‌کنیم با تصویب مصوبه‌های لازم، از اقشار مرتبط با مدیریت‌شهری که متضرر می‌شوند، حمایت کنیم.

رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه روز اول و دوم فروردین بازدیدی از سطح شهر همدان داشتم و شاهد ورود تعداد زیادی مسافر به شهر همدان بودم، گفت: طی تماس‌های تلفنی شهروندان وضع شهر نگران کننده عنوان شد.

سید مسعود عسگریان با بیان اینکه مردم از حضور مسافران در همدان اظهار نگرانی می‌کردند و به همین دلیل امروز جلسه فوق العاده شورای شهر برای تنویر افکار عمومی تشکیل شد تا مسائل بازگو شود، گفت: همدان در مسیر تردد ۴ استان غربی کشور قرار دارد و مسافرانی که قصد سفر به این استان‌ها را دارند به ناچار وارد همدان می‌شود و قطعاً سکونتی در همدان خواهند داشت که باید برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در این زمینه تدبیر شود.

اگر بخشی از مردم همدان ماندن در خانه را رعایت نمی‌کند لااقل نباید شاهد حضور مسافران نیز در شهر همدان باشیم وی با بیان اینکه باید با متخلفانی که به مسافران خانه اجاره می‌دهند به صورت جدی تر برخورد شود، گفت: اگر بخشی از مردم همدان ماندن در خانه را رعایت نمی‌کند لااقل نباید شاهد حضور مسافران نیز در شهر همدان باشیم.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه متأسفانه در همدان هر اتفاقی می‌افتد عده‌ای ابتدا خود را تبرئه و مسئله را تکذیب می‌کنند و وقتی مجبور به اعتراف می‌شوند وارد مسیر دیگری می‌شوند، گفت: بعد از توییت وزیر ارتباطات در خصوص حضور مسافران در همدان که از روی مصرف اینترنت عنوان شده بود واقعیت‌ها تا حدودی مشخص شد.

ابراهیم مولوی با بیان اینکه البته حضور حدود ۱۰۰ هزار نفر در سطح شهر همدان دیده نمی‌شد و حرکت دادستان و مذاکرات صورت گرفته با مسئولان هتل‌ها برای تعطیل کردن پذیرش مسافر بخشی از دغدغه فکری مردم را حل کرد، گفت: به عنوان نمونه در سنگستان برای اجاره یک باغ آن هم تنها برای یک شب ۳ میلیون تومان درخواست و از قضا پرداخت می‌شود که این مسئله قابل تأمل است.

وی با بیان اینکه مسافران در باغ‌ها مستقر شده‌اند، ادامه داد: عدم ورود ماشین‌های غیر بومی به مرکز استان همدان در اختیار استانداران نیست اما شورای تأمین می‌توانست به این مسئله ورود کند.

ابراهیم مولوی با بیان اینکه فضای مجازی را نباید رها کرد، گفت: حضور ما در گروه‌های فضای مجازی و پاسخگویی در این زمینه به افکار عمومی لازم است.

می‌توانستیم روز بازارهای همدان را تعطیل کنیم

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه باید دو کار انجام می‌شد یکی اینکه مردم پای کار می‌آمدند و در خانه می‌ماندند و دیگری اینکه مدیران شهری تذکرات جدی را لحاظ می‌کردند، گفت: می‌توانستیم روز ۲۹ اسفندماه روز بازارهای همدان را تعطیل کنیم.

اکبر کاووسی با بیان اینکه در هتل‌ها و مهمانسراهای همدان پذیرش مسافر صورت گرفته در حالی که مدیران باید به نحوی کار می‌کردند که ورود افراد غیر بومی به همدان کنترل می‌شد که این اتفاق نیفتاد، گفت: می‌توانستیم در ورودی‌های شهر همدان با عذرخواهی از مسافران از آنها بخواهیم به شهر خود باز گردند.

وی با بیان اینکه هنوز هم دیر نشده است، ادامه داد: خانه مسافرها به درستی کنترل نشدند و ممانعت از حضور مسافر را شاهد نبودیم و مشکلاتی پیش آمد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز با اشاره به مصوبه تعطیلی اتوبوس‌های بخش خصوصی و تاکسی ون ها اظهار داشت: باید برای معیشت این قشر از جامعه تدبیری داشت.

علی فتحی با بیان اینکه این افراد عموماً مستأجر هستند و اقساط را پرداخت می‌کنند، اظهار داشت: اگر موضوع طولانی شود باید فکری به حال این قشر داشت چرا که این موضوع به زندگی شخصی آنها لطمه وارد می‌کند.

۲ بار در خصوص فعالیت خانه مسافرها و مراکز اقامتی غیرمجاز تذکر دادیم که کنترل بیشتری صورت گیرد اما این اتفاق رخ نداد رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه به عنوان منتخبان مردم باید کارهایی انجام می‌دادیم کمااینکه قبل از سال نو تذکراتی را در جلسات شورای شهر بیان کردیم و حتی ۲ بار در خصوص فعالیت خانه مسافرها و مراکز اقامتی غیرمجاز تذکر دادیم که کنترل بیشتری صورت گیرد اما این اتفاق رخ نداد، گفت: متأسفانه همچنان شاهد فعالیت برخی از این مراکز هستیم.

حسین قراباغی با بیان اینکه در خصوص ازدحام روزبازارها و ضرورت جلوگیری از تداوم این وضعیت وقتی با معاون خدمات شهری شهردار همدان صحبت شد وی عنوان کرد ستاد مقابله با کرونا تصمیمی برای تعطیلی روزبازارها ندارد، گفت: بعد از تعطیلی دیرهنگام روز بازارها عملاً اتفاقی که نباید می‌افتاد، رخ داد و تعطیلی آنها دیگر فایده نداشت.

وی با بیان اینکه شب گذشته توسط کمیته رصد بیش از ۱۰۰ خودرو پلاک غیربومی در نقاط مختلف شهر همدان شناسایی شده است، گفت: مردم صداقت می‌خواهند و باید شفاف بود.

بعد از توئیت وزیر ارتباطات نگرانی‌ها چند برابر شد

وی با بیان اینکه مساله نگران کننده است و بعد از توئیت وزیر ارتباطات نگرانی‌ها چندبرابر شد، گفت: اعلام می‌کنیم خودروی مسافران در همدان وجود ندارد اما مردم پلاک‌های غیر بومی را می‌بینند که امیدواریم با همگرایی و وحدت از این بحران عبور کنیم.

قراباغی با بیان اینکه مردم باید در خانه بمانند کما اینکه همکاری خوبی را از مردم شاهد هستیم، گفت: باید اتوبوس‌ها و ون تاکسی‌ها قبل از عید نوروز تعطیل می‌شد نه الان چراکه در روزهای فعلی کسی از اتوبوس استفاده نمی‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه به نظر می‌رسد پروتکل دفن اموات بیماری کرونا اتفاق نمی‌افتد و مردم از این بابت هم نگران هستند، گفت: از آنجا که سایر بیمارستان‌های همدان نیز پذیرش بیمار کرونایی دارند باید موضوع قرنطینه فضا جدی تر گرفته شود.

رضوان سلماسی با بیان اینکه باید فضایی برای قرنطینه لحاظ شود، پیشنهاد کرد: سالن‌های ورزشی با امکانات اولیه برای طی دوران قرنطینه بیماران کرونایی آماده شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند هر حرفی که عنوان می‌شود اجرا شود، گفت: طی روز گذشته خبری مبنی بر اینکه مسیر گنجنامه مسدود می‌شود از قول شهردار همدان منتشر شد اما مشاهده کردیم که مسیر باز است بنابراین باید مقررات سختگیرانه‌تری لحاظ شود.

شهردار همدان نیز با بیان اینکه از همان روز اول در ستاد مقابله با کرونا شاهد فعالیت مسئولان بودم و همدان از استان‌های پیشرو در این خصوص بوده است، گفت: ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرداری همدان تشکیل و بر اساس برنامه پیش رفت.

توئیت وزیر ارتباطات در همدان نگرانی ایجاد کرد

عباس صوفی با بیان اینکه وقتی تصمیم گرفته شد دست فروش‌ها جمع آوری شوند در این زمینه اقدام صورت گرفت، اظهار کرد: توئیت وزیر ارتباطات در همدان نگرانی ایجاد کرد هر چند وظیفه داریم به مردم پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه تمام ارکان مسئول در استان همدان پای کار هستند و در حوزه مدیریت شهری بر اساس قانون تمام اقدامات را حتی یک پله بالاتر انجام داده‌ایم، اظهار داشت: پرسنل شهرداری در معرض آلودگی هستند و باید به این مسئله توجه شود.

وی با بیان اینکه برای تعطیلی اتوبوس‌های خصوصی و تاکسی ون ها اقدام شد اما اینکه چه تسهیلاتی بعد از این برای آنها لحاظ می‌شود بحث دیگری است، گفت: مردم باید حضور خود را در شهر به حداقل برسانند و نگران سلامتی خود باشند.

شهردار همدان با بیان اینکه ما نمی‌توانیم مسیر باغ‌های منتهی به گنجنامه را ببندیم، گفت: امکان مسدود کردن مسیر گنجنامه وجود ندارد و تنها محوطه گنجنامه را بستیم.

کد خبر 4884777

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =