فعالیت ۳ هزار نفر کادر درمانی برای مقابله با کرونا در خوزستان

اهواز- استاندار خوزستان گفت: حدود سه هزار نفر کادر درمانی برای خدمات‌رسانی به بیماران مشکوک به کرونا و کرونا مثبت در استان خوزستان فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی در گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی با رئیس‌جمهور اظهار کرد: در استان خوزستان ۲۸ بیمارستان را ویژه بیماران کرونا اختصاص دادیم.

وی افزود: بیمارستان رازی به طور مخصوص ویژه بیماران کرونایی است و مابقی بیمارستان‌ها بخش بستری دارند و سایر بیمارستان‌ها در شهرهای مختلف استان در حال خدمت‌رسانی هستند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در بخش بهداشت که محل مراجعه ابتدایی افراد است، درمانگاه‌های سلامت ۱۶ ساعته و بعد از آن ۲۴ ساعته راه‌اندازی شد و کارهای لازم در حال انجام است.

شریعتی عنوان کرد: تا روز گذشته ۶۷۱ بیمار مثبت قطعی بستری داشتیم؛ البته در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار مثبت داشتیم که به ۶۹۴ مورد افزایش پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۴۰۳ مورد مرخص شدند، ۷۸ مورد فوت کردند و ۱۹۰ بیمار نیز اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

استاندار خوزستان گفت: از تعداد کلی بیماران در استان خوزستان ۵۴ درصد مردان و ۴۶ درصد زنان تشکیل می‌دهند و ۵۸ درصد مردان و ۴۲ درصد زنان آمار فوتی‌های خوزستان هستند.

شریعتی بیان کرد: از تعداد افرادی به ویروس کرونا مبتلا شدند ۵۷ درصد فاقد بیماری زمینه‌ای هستند و ۸۱ درصد فوت‌شدگان را افرادی تشکیل می‌دهند که دارای بیماری زمینه‌ای بوده که عمده بیماران قلبی و عروقی، دیابتی، ریوی و فشارخون بوده است.

استاندار خوزستان گفت: تنها ۱۹ درصد از افراد فوتی فاقد بیماری زمینه‌ای بودند که میانگین سنی ۶۹ سال بوده است.

شریعتی افزود: هزار و ۵۱ تخت برای بیماران کرونایی در استان آماده‌سازی شده است که از این تعداد ۱۰۶ تخت آی. سی.یو است که اکنون ۶۰ مورد آن اشغال است.

وی با بیان اینکه بیش از سه هزار پرسنل کادر درمانی در استان در حوزه خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و مشکوک فعال هستند، وی عنوان کرد: اکنون ۵۲۸ پزشک و هزار و ۴۴۰ پرستار درگیر کار هستند.

استاندار خوزستان بیان کرد: نیرو به اندازه کافی است اما چون مسئله طولانی‌تر شده و نیروها خسته می‌شوند که در این راستا تلاش می‌شود این وضعیت مدیریت شود.

شریعتی گفت: طبق محاسباتی که در سطح کشور انجام شد و با توجه به مداخلات صورت گرفته در استان خوزستان، اقدامات کاهش شیوع کرونا، مؤثر واقع شده و شیب منحنی بیماری به سمت مسطح شدن به پیش می‌برد.

وی افزود: تردد زوار در مرزهای استان خوزستان وجود ندارد اما ترددهای تجاری همچنان وجود دارد و صادرات برقرار است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به کمک سازمان پایانه‌ها، اتاق بازرگانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور سریع مرز را ضدعفونی کرده و عملیات تب سنجی و مراقبت‌های لازم انجام می‌شود.

شریعتی بیان کرد: ترددهای ما در استان ۸۱ درصد و ۸۲ در خروجی در ۱۰ روز نخست سال جاری کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: امید می‌رود که بتوانیم شرایط موجود را حفظ کنیم و به سمتی برویم که کاهش و ریشه‌کن شدن این بیماری را شاهد باشیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه با مداخله جدی که در استان خوزستان صورت گرفته مانع از بروز بحران در استان شد، عنوان کرد: طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» در استان خوزستان به خوبی در حال اجرا است و امید می‌رود این طرح تا زمان ریشه‌کن شدن ویروس ادامه داشته باشد.

شریعتی گفت: با اجرای این طرح در شهرهای قرمز استان روند ابتلاء به سمت سیر نزولی رفته است.

کد خبر 4889188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =