جزئیات برگزاری کلاس های مجازی دروس معارف اعلام شد

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها بخشنامه کلاس های مجازی دروس معارف را به مدیران گروه های معارف اسلامی در دانشگاه ها ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نیکزاد عیسی زاده معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در بخشنامه ای به مدیران گروه های معارف اسلامی در دانشگاه ها اعلام کرد: در خصوص ضرورت ایجاد شده در تعطیلی اضطراری دانشگاه های کشور و لزوم جبران جلسات درسی لغو شده دراین تعطیلات، با توجه به محاسبه طول ترم تحصیلی برمبنای برگزاری ۱۳ جلسه کلاسی و یک جلسه امتحان (جمعا ۱۴ جلسه) که با برگزاری ۲۲ جلسه مجازی و ۲ جلسه حضوری (مطابق بند ۴ این بخشنامه) مقررشد:

۱- جهت جبران ۱۱ جلسه حضوری به ازای هر جلسه کلاس حضوری (۲ ساعته) لغو شده، حداقل ۲ جلسه آموزش مجازی (معادل ۲۲ جلسه مجازی در صورت ادامه شرایط اضطرار تا پایان ترم) از میان دروس موجود مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان متناسب با موضوع هر گرایشی از دروس معارف اسلامی توسط دانشجویان اخذ و گذارنده شود.

۲- انجام آموزش مجازی مذکور توسط دانشجویان علاوه بر جبران جلسات لغو شده، با توجه به نمرات مندرج در گواهی های صادره مرکز آموزش مجازی، تا سقف ۱۵ نمره از ۲۰ نمره آزمون کتبی پایان نیمسال جاری را به خود اختصاص خواهد داد که اعمال آن توسط استاد و گروه معارفه مربوطه ضروری است.

۳- تاکید می شود فرایند تایید و پذیرش دروس مجازی گذارنده شده توسط گروه معارف هر دانشگاه منوط به اخذ گواهینامه از سایت رسمی آموزش مجازی دانشگاهیان به آدرس اینترنتی ec.nahad.ir  است.

۴- برگزاری ۲ جلسه حضوری تا پایان ترم توسط استاد مربوطه (در پایان شرایط اضطرار) به منظور راستایی آزمایی و ارزیابی استاد و نیز اختصاص نمره نهایی ضروری است.

کد خبر 4895901

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =