تقویت زیرساخت ها برای تولید بیشتر گوشت مرغ در کردستان ضروری است

سنندج – رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خواستار تقویت زیرساخت های لازم در راستای تولید بیشتر گوشت مرغ در این استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فرید سپری شامگاه دوشنبه در جلسه برنامه ریزی خرید مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی اموردام که با حضور مدیرکل پشتیبانی امور دام استان، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، مدیر صنایع و نماینده اتحادیه مرغداران و مدیران کشتارگاه های استان برگزارشد، با تاکید بر حفظ بازار صادرات گوشت مرغ، اظهار کرد: با وجود بحران بیماری کرونا اما استان کردستان همچنان در تولید گوشت مرغ موفق عمل کرده است.

وی افزود: انتظار می رود باتوجه به ظرفیت بالای استان در تولید گوشت مرغ، خرید این محصول به منظور انجماد در مقادیر بیشتری انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: گوشت مرغ در استان کردستان با کیفیت بسیار بالایی تولید می شود براین اساس باید زیرساخت های مرتبط توسعه و در جهت تقویت وضعیت موجود اقدام شود.

سپری عنوان کرد: عرضه مستمر و تولید پایدار در گرو حفظ بازار و وجود تقاضای مداوم محقق می شود. در واقع با ارتقای کیفیت تولید و از دست ندادن بازار، عرضه را افزایش داده و زمینه رقابت را برای پویایی بازار فراهم کرد.

وی با تاکید بر حفظ بازار صادرات تمامی محصولات کشاورزی در استان کردستان، گفت: صادرات تنها به معنی صادرات خارج از کشور نیست اگر بازارهای سطح کشور را در تمامی سال و حتی بحرانها جذب نمائیم، می توان مدعی شد که بازار صادرات بسیار پررونق است در این راستا با حفظ منافع تولید کننده و مصرف کننده باید تحرکی اساسی نیز در این حوزه انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار کرد: باوجود تحریم های ظالمانه اعمال شده بر ایران باز هم می شود با ایجاد رقابت و پویایی بازار تولید باکیفیت را به طرز چشمگیری افزایش داد.

به گفته سپری، با حضور صاحبان حرفه و خدمات و ایجاد رقابت سالم و بخصوص توجه به زنجیره ارزش فضا برای حضور در بازارهای ر۳ابتی و صادراتی میسور میشود و در این میان نقش در بازارهای جهانی دور از انتظار نمی باشد.

در ادامه صاحبان کشتارگاه های مرغ استان به ارائه نظرات پیشنهادات و انتظارات خود نسبت به برسی وضعیت کشتار و خرید مرغ منجمد پرداختند.

کد خبر 4900017

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =