علی پاکدامن: عجله‌ای برای تمرین خارج از قرنطینه ندارم

شمشیرباز المپیکی با تاکید بر اینکه به خاطر تمرین در خانه شرایط کار با اسلحه را ندارم، گفت: با این حال لزومی به عجله برای بازگشت به اردو نمی‌بینم وقتی در سطح جهان مسابقه‌ای برگزار نمی‌شود.

علی پاکدامن در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط تمرینی خود در قرنطینه خانگی گفت: تمریناتم شامل دو بخش می‌شود، بخشی از تمرینات که به آمادگی بدنی اختصاص دارد را در منزل انجام می‌دهم اما برای تمرینات هوازی به محلی خارج از تهران می‌روم. این محل را با بررسی کامل و اطمینان از تردد پایین در آن انتخاب کردم ضمن اینکه تمام موارد بهداشتی لازم را هم رعایت می‌کنم تا متوجه آسیبی نشوم.

وی تصریح کرد: با بحران فعلی و محدودیت‌هایی که ایجاد کرده در همین حد می‌توانم تمرین داشته باشم. از دو ماه گذشته که به قرنطینه خانگی محکوم شدیم اصلاً تمرین با اسلحه نداشتم چون شرایط آن را ندارم. کار با اسلحه به فضای زیادی نیاز دارد که در منزل وجود ندارد. بنابراین چاره‌ای نیست جز تمرین در حدی که از آمادگی نسبی دور نشویم تا بعد از بازگشت به شرایط عادی و به خاطر فشار یکباره تمرینات، آسیبی نبینیم.

این ملی پوش شمشیربازی که با تیم اسلحه سابر سهمیه خود برای المپیک توکیو را قطعی کرده است، خاطرنشان کرد: البته صحبت کردن از آمادگی و اینکه چقدر با آن فاصله گرفته ایم یا آن را حفظ کرده ایم، در این شرایط خیلی درست و واقعی نیست چراکه همه ورزشکاران در ایران و جهان از شرایط مسابقه و تمرین عادی دور هستند. طبیعی است که وضعیت همه تحت تأثیر این شرایط تغییراتی داشته است.

پاکدامن در این رابطه با یادآوری حضور متوالی شمشیربازان در مسابقات بین المللی مختلف طی سال گذشته و حتی پیش از آن ادامه داد: ما سوار بر قطاری بودیم که به سرعت در حال حرکت بود، نه از سرعت آن کم می‌شد و نه ایستی داشت. حالا اما این قطار به خاطر کرونا به طور کامل متوقف شده و مسافرانش را از کوران مسابقات و اردو دور کرده است. چه انتظاری است که آنها امروز به لحاظ آمادگی شرایطی مانند قبل داشته باشند.

شمشیرباز اسلحه سابر ایران با یادآوری اینکه پیمان فخری سرمربی تیم ملی روزانه گزارش تمرین در خانه ملی پوشان را می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بعضاً وی به صورت آنلاین نحوه و چگونگی تمرینات‌مان را دنبال می‌کند. گاهی هم فیلم تمرینات را برای او ارسال می‌کنیم.

وی ادامه داد: از این شرایط تمرینی راضی هستم. اصلاً به نظرم نباید عجله‌ای برای خروج از قرنطینه و بازگشت به شرایط عادی تمرینی داشته باشیم به خصوص که در سطح جهان فعلاً رویدادی برگزار نمی‌شود که بخواهیم برای آن آماده شویم. بنابراین چه لزومی دارد که موضوع مهم سلامت را نادیده گرفت و به بازگشت به باشگاه‌ها و سالن‌های تمرینی اصرار کرد.

این شمشیرباز ملی پوش با اشاره به اینکه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر پیش از بحران کرونا سهمیه خود برای المپیک را قطعی کرد، یادآور شد: ما به نسبت ورزشکارانی که هنوز برای المپیک کسب سهمیه نکرده اند و دغدغه حضور در میادین گزینشی بعد از بحران کرونا را هم دارند، شرایط بهتری داریم. حداقل اینکه هیچ استرسی نداریم که بعد از خروج از قرنطینه باید به حدی میزان آمادگی‌مان را افزایش دهیم که المپیکی شدن‌مان قطعی شود. ما سهمیه داریم و بعد از این دوره بدون هیچ دغدغه‌ای روی تمرین متمرکز می‌شویم.

پاکدامن گفت: پیش از نوروز یک از مرحله از مسابقات گزینشی المپیک در مجارستان به خاطر کرونا لغو شد. قرار بود در همین رقابت مشخص شود که از میان دو تیم روسیه و فرانسه، کدامیک صاحب سهمیه می‌شوند. قطعاً این کشورها و شمشیربازان شأن این روزها را با دغدغه نداشتن سهمیه و قطعی نکردن آن سپری می‌کنند درحالیکه ما چنین چالشی نداریم و از این حیث از خیلی از کشورها جلوتر هستیم.

کد خبر 4916851

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =