تمدید پیمان «همدان؛ پایلوت شهر سبز پایدار جهان اسلام» پیگیری شود

همدان - رئیس مرکز مطالعات شورای شهر همدان گفت: اسفندماه سال گذشته پیمان «همدان؛ پایلوت شهر سبز پایدار جهان اسلام» به اتمام رسیده و تمدید این پیمان نیازمند پیگیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم مولوی ظهر چهارشنبه در نشست اعضای شورای شهر و استاندار همدان ضمن انتقاد نسبت به کم‌لطفی مجموعه‌های مختلف به مرکز مطالعات شورای شهر همدان گفت: این مرکز علمی و پژوهشی از سال ۱۳۹۲ با محوریت شورای چهارم به‌عنوان اتاق فکر و بازوی علمی مدیریت‌شهری شکل گرفت.

مولوی افزود: مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان با تشکیل ۱۱ کمیته تخصصی مختلف و با حضور کارشناسان و ۳۰۰ نفر از اساتید، پژوهش‌گران و نخبگان طرح‌های مختلف پژوهشی، دانشجویی و تحقیقاتی را مورد حمایت مالی و معنوی قرار می‌دهد.

بخشی از عملکرد شورای شهر مصادره به مطلوب می‌شود

وی در ادامه با تأکید بر اینکه متأسفانه بخشی از عملکرد شورای شهر مصادره به مطلوب می‌شود؛ بیان کرد: تمام مباحث حوزه مدیریت شهری با بهره گیری از منابع شهری همراه با تصمیم و خرد جمعی تمامی اعضای شوراست.

مولوی افزود: تمامی تصمیمات شورا در زمینه کمک‌های مالی و ارائه تسهیلات به رانندگان تاکسی و کمک به رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی و تاکسی‌های خطی از محل منابع شهرداری بر مبنای نظر مساعد تمامی اعضای شورا بوده و یک نفر در این تصمیمات و مصوبات نمی‌تواند نقش خاص ارائه دهد؛ بلکه تصمیم با خرد جمعی صورت می‌پذیرد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان همچنین با تأکید بر اینکه اسفندماه ۹۸ متأسفانه پیمان «همدان؛ پایلوت شهر سبز پایدار جهان اسلام» به اتمام رسیده است؛ گفت: این تفاهم‌نامه در همدان تمدید نشده است؛ از این‌رو به‌رغم پیگیری‌ها منتظر تصمیمات شهرداری و استانداری هستیم تا بار دیگر شهر همدان به عنوان «پایلوت شهر سبز پایدار جهان اسلام» شناخته شود.

سیاست شهرداری کسب رضایت‌مندی شهروندان است

شهردار همدان نیز در این نشست گفت: متأسفانه شهرداری همدان با بحران‌های اقتصادی مواجه بوده که مسائل اجرایی را تحت‌الشعاع قرار داده است.

عباس صوفی افزود: همت مجموعه شهرداری بر این بود تا امور شهر را با برنامه‌ریزی‌های مدون همراه با اعمال سیاست‌های شورای شهر و استانداری پیش بگیرد که البته اقدامات انجام شده، رضایت‌بخش نیست؛ اما نسبت به شرایط اقتصادی، روند مناسبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه شاید مدیریت‌شهری همدان در بحث اجرا با اختلاف نظر همراه باشد؛ اما همواره شورای شهر و استانداری حامی ما بوده‌اند؛ اظهار کرد: سیاست اصلی شهرداری، کسب رضایت‌مندی شهروندان است.

صوفی گفت: ظرفیت همدان در تمامی حوزه‌ها وصف‌ناپذیر است اما مباحث اقتصادی، این مجموعه را درگیر کرده که تلاش می‌کنیم بدون توجه به حاشیه‌ها و مشکلات اقتصادی، امور شهر را در دست بگیریم.

بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهرداری همدان نسبت به سال ۹۸ با ۲۵ درصد افزایش همراه است وی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ و کوچک بسیاری در شهر در حال انجام است؛ عنوان کرد: بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهرداری همدان نسبت به سال ۹۸ با ۲۵ درصد افزایش همراه است.

صوفی ادامه داد: امسال نیز علی‌رغم بخشنامه بودجه که باید ۶۰ درصد صرف هزینه‌های جاری و ۴۰ درصد نیز صرف هزینه‌های عمرانی شود، برعکس اجرایی خواهد شد و نقطه قوت شورای شهر و شهرداری همدان است.

شهردار همدان همچنین با تأکید بر رعایت اجرای متوازن پروژه‌های متوسط و کوچک در شهر، اعلام کرد: راه اندازی بیش از ۲۰ مورد نرم‌افزار درون‌سازمانی برای تسهیل امور مردم و همچنین اجرای طرح بایگانی الکترونیکی پرونده‌های شهرداری در راستای صیانت از اموال مردم و جلوگیری از تخلفات شهری از مهمترین اقدامات فناورانه شهرداری همدان است.

صوفی با اشاره به حمایت قاطع مدیریت شهری همدان از سرمایه‌گذاران با هدف توسعه شهر، گفت: مباحث درون سازمانی شهرداری در حوزه رفع موانع ۲ پروژه بزرگ سرمایه گذاری عصر طلایی و خشنودان به اتمام رسیده است

شهردار همدان همچنین با توجه به اینکه بر خلاف پیش بینی‌ها، حقوق و مزایای نیروی انسانی با ۴۰ درصد افزایش همراه بوده است؛ گفت: اکثر شهرها در این حوزه دچار مشکل هستند؛ اما شهرداری همدان توانسته تمام حقوق قانونی نیروهای انسانی خود را پرداخت کند.

صوفی با اشاره به اقدامات شهرداری همدان در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد: تمامی اقدامات بر اساس مصوبه‌های شورا و سیاست‌های ستاد کل مبارزه با ویروس کرونا استان، به نحو احسن انجام شده است و تخفیف‌های خوبی نیز برای شهروندان نظر گرفته شد.

کد خبر 4918890

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =