صد و سی و دومین فصلنامه الثقافه الاسلامیه منتشر شد

شماره جدید فصلنامه الثقافه الاسلامیه توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شماره ۱۳۲ مجله الثقافه الاسلامیه علاوه بر مقالات در موضوعات متنوع فکری، ادبی، هنری، پرونده ویژه انقلاب اسلامی و همچنین پرونده ادبی ویژه سرادر شهید حاج قاسم سلیمانی، گزیده قصاید و اشعار در وصف شهید را نیز در بردارد.

از جمله مقالات پرونده ویژه انقلاب اسلامی این شماره عبارتند از:

* امام خمینی و سیاست صبر راهبردی

*امام خمینی و ویژگی‌های گفتمان انقلابی اش

* امام خامنه ای و اهتمام ایشان به نیروهای جوان

* آثار ژئوسیاسی انقلاب ایران

از جمله مقالات پرونده ویژه انقلاب اسلامی این شماره شامل: امام خمینی (ره) و سیاست صبر راهبردی، امام خمینی (ره) و ویژگی‌های گفتمان انقلابی‌اش، امام خامنه‌ای و اهتمام ایشان به نیروهای جوان و آثار ژئوسیاسی انقلاب ایران می‌باشد.

این شماره همچنین مقالات متنوعی با عناوین؛ توانمندی‌های ایران، میان حقیقت و تشکیک، ایران، ملت تولیدکننده و اهل اندیشه و هنر و تأثیر قرآن کریم در دیوان ناصر خسرو را منتشر نموده است.

در پرونده سردار شهید نیز تعداد ۹ قصیده و شعر در وصف شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از شعرای سوری و عراقی ارائه شده است که پیش از این در نشست ادبی به مناسبت چهلم شهید در کتابخانه ملی اسد دمشق قرائت شده بودند. در پایان نیز دو قصیده از دو شاعر سوری که جایزه‌های دوم و سوم دهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی را از آن خود کرده اند، چاپ شده است.

رایزن فرهنگی در پایان مقدمه با اشاره به شهادت سردار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی وی را نمونه‌ای از نسل پرورش یافته در مکتب انقلاب اسلامی برمیشمارد که تربیت شدند تا به انسان فارغ از جنبه‌های دینی، مذهبی، نژادی و قومی خدمت نمایند. وی در ادامه برخی ویژگی‌های شخصیت سردار شهید سلیمانی را بیان می‌کند که در گرامی‌داشت یادش مجموعه‌ای ادبی شامل ۹ قصیده و شعر در این شماره تقدیم خوانندگان مجله شده است.

لازم به ذکر است این شماره فصلنامه الثقافه الاسلامیه، شماره ۱۳۲ زمستان ۱۳۹۸ / ۲۰۲۰ می‌باشد و با ۱۰ مقاله و ۱۱ قصیده در ۱۹۲ صفحه منتشر شده است.

کد خبر 4926879

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =