گل‌محمدی: ۸۰ درصد فعالیت‌های ورزشی استان تهران از سرگرفته شده است

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به بازگشایی ۴۸۰۰ باشگاه خصوصی در سطح این استان گفت: در مجموع ۸۰ درصد فعالیت‌های استان از سر گرفته شده است.

رضا گل محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه کرونا تأثیر مستقیم برای روی فعالیت تمام عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و … داشت، گفت: البته ورزش جزو بخش‌هایی بود که بیشترین تأثیرگذاری را از کرونا و بحران ایجاد شده از شیوع و گسترش آن داشته است طوریکه همچنان فعالیت‌های ورزشی با احتیاط و اما و اگر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تا به امروز ۸۰ درصد فعالیت‌ها در حوزه‌ها و صنوف مختلف به حالت عادی بازگشته است، بخش اعظم دستگاه‌ها بازگشایی شده اند، در این بین ورزش و مهد کودک‌ها تنها حوزه‌هایی هستند که همچنان معطل دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا برای فعالیت‌های کامل هستند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تهران با یادآوری خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی کرونا به ورزش این استان خاطرنشان کرد: به گفته وزیر ورزش، ورزش به خاطر کرونا متحمل بیش از ۶ هزار میلیارد خسارت شده است که یک پنجم آن برای تهران بوده است. این خسارت به این راحتی قابل جبران نیست و شاید هم اصلاً جبران نشود.

گل محمدی در عین حال تصریح کرد: البته این عدد و ارقام، برآورد خسارت‌هایی است که قابل شمارش هستند. در واقع از بررسی هزینه‌ها و درآمدها از محل ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها این گزارش ارائه شده در حالیکه به خاطر کرونا خسارت‌های دیگری هم وارد شده که قابل شمارش نیستند و در این گزارش لحاظ نشده اند. درآمدزایی در برخی مشاغل که به طور غیرمستقیم با ورزش در ارتباط هستند با بحران کرونا صفر شد و اینها همان خسارت‌های غیرقابل شمارش است، مانند فروشگاهی که ورزشکار البسه و تجهیزات خود را از آن تهیه می‌کرد، تاکسی که ورزشکار را به باشگاه می‌رساند یا بوفه‌ای که ورزشگاه از آن برای تغذیه خرید می‌کرد.

وی افزود: اینها آسیب‌های نامحسوس است که از کنار ورزش و لغو فعالیت‌های آن ایجاد شده است اما جزو خسارت‌های حوزه ورزش محاسبه نمی‌شود. در ضمن به خطر افتادن سلامت افراد به خاطر دوری از ورزش را هم باید جزو همین خسارت‌ها در نظر داشت.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران همچنین در مورد آغاز به کار فعالیت‌های ورزشی در سطح استان اینگونه توضیح داد: در سطح استان تهران ۴۸۰۰ باشگاه خصوصی که دارای مجوز هستند، اجازه فعالیت گرفته و آغاز به کار دوباره داشته اند. البته سالن‌های توپی و استخرها هنوز این مجوز را نگرفته اند. در مجموع اینکه ۸۰ درصد فعالیت‌های ورزشی در سطح استان تهران از سر گرفته شده اند. امیدواریم در نشست آتی ستاد مقابله با کرونا برای ۲۰ درصد باقی مانده مجوز لازم صادر شود.

وی تاکید کرد: البته آغاز فعالیت‌ها در باشگاه‌ها و سالن‌هایی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است. ظرفیت باشگاه ۲۵ تا ۵۰ درصد باید باشد. فاصله گذاری اجتماعی حتماً باید رعایت شود. گندزدایی و ضد عفونی کردن محل‌ها هم در اولویت است.

گل محمدی با تاکید بر حفظ سلامت افراد باید در اولویت باشد، نسبت به پرداخت نشدن وام تسهیلات به مدیران اماکن ورزش ابراز تأسف کرد و گفت: اینگونه وعده داده شده بود که از طرف دولت و از محل اعتبارات بانکی، برای کمک به عقب ماندگی اماکن ورزشی در این بحران کرونا، وام تسهیلات پرداخت شود اما تا به امروز گزارشی مبنی بر دریافت این وام نداشته ایم بلکه اعتراضاتی هم بابت عدم دسترسی به آن مطرح شده است. بعد از گذشت سه ماه از بحران کرونا همچنان پرداخت این وام در مرحله ثبت نام اولیه متقاضیان است.

کد خبر 4935530

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =