آمریکا پویش «فشار حداکثری» علیه ایران را تشدید می کند

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران «اِعمال فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی» را سه مؤلفه اساسی راهبرد موفقیت آمیز واشنگتن در قبال تهران خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری «جوئیش نیوز سندیکیت» (jns) مدعی شد که «رژیم ایران و همچنین نائبان آن امروز ضعیف تر از سه سال گذشته هستند که ما بر سر کار آمدیم. این رژیم با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود روبرو است. این کشور با بحران مشروعیت و اعتبار در برابر مردم خود مواجه است».

این نماینده ویژه آمریکا در ادامه گفت که تحریمهای دولت ترامپ جامع ترین تحریمهایی است که تاکنون [علیه ایران] اعمال شده اند. وی در این باره گفت: «تحریمهای دولت ترامپ در مورد ایران بزرگترین تحریمها در تاریخ جمهوری اسلامی است!»

این دیپلمات ایران ستیز آمریکایی با تأکید بر موضع واشنگتن گفت: «هر جور شده، سیاست ما تمدید تحریم تسلیحاتی است. ما قصد داریم تحریم تسلیحاتی را تمدید کنیم. این سیاست ماست».

برایان هوک همچنین به حمایت دو حزبی برای اعمال فشار جهت تمدید تحریم تسلیحاتی اشاره کرد و گفت: «به تازگی ۴۰۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از سیاست پمپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل [علیه ایران] حمایت کردند».

نماینده ویژه آمریکا تأکید کرد که «راهبرد جدید واشنگتن در قبال ایران ترکیبی از فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی است؛ سه مؤلفه اساسی که راهبرد موفقیت آمیز در قبال ایران را تشکیل می دهند. در صورت فقدان هر یک از این مؤلفه ها، شما با قواعد موردنظر ایران به بازی گرفته می شوید».

کد خبر 4935884

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =