هنگامی که ترامپ به مخفیگاه می گریزد یعنی اوضاع خطرناک است

یک رسانه عرب زبان با اشاره به اینکه اعتراضات در آمریکا دامنه دار خواهد بود، آورده است: هنگامی که ترامپ به مخفی گاه زیر کاخ سفید می گریزد، مفهموش این است که اوضاع خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رأی الیوم در مطلبی با اشاره به تداوم اعتراضات در آمریکا آورده است: هنگامی که ترامپ به مخفیگاه زیر کاخ سفید از بیم معترضان خشمگین می‌گریزد این مفهومش این است که اوضاع خطرناک است.

این رسانه می‌نویسد: در بیشتر پایتخت‌های دنیا، حالت شماتت دولت آمریکا به عنوان اولین واکنش به اعتراضات این کشور که پس از قتل جورج فلوید رخ داد، حاکم است. آمریکا کشوری مداخله جو در سراسر دنیاست و بذر فتنه و خشونت را در دنیا پاشیده است تا امنیت و ثبات بسیاری از کشورها که آنرا در فهرست دشمنان خود می‌داند از بین ببرد.

رأی الیوم آورده است: نفرت از این دولت نژادپرست از خارج به داخل منتقل شده است و این بویژه پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ است که کاملاً جانب سفیدپوستان را گرفت و به دیگر شهروندان به ویژه آنهایی که اصالتاً آفریقایی هستند یا از آمریکای جنوبی هستند، اهانت کرده است. زمان آن فرا رسیده است که آمریکایی‌ها مانع این رئیس جمهور نژادپرست و زورگو شوند.

این رسانه بیان کرد: نژادپرستی به بیماری مزمنی در جامعه آمریکا تبدیل شده است.

رأی الیوم با اشاره به ادامه درگیری میان پلیس و معترضان اعلام کرد: اعتراضات به بیش از ۲۰ شهر که مهمترین آنها واشنگتن، لس آنجلس، نیویورک و شیکاگوست، رسیده است و شمار کشته شدگان از ۵ نفر فراتر رفته و زخمی شدگان هزاران نفر هستند و شمار بازداشت شدگان هم بیش از چهار هزار نفر است و بعید نیست که آمار و ارقام قربانیان کرونا و اعتراضات در روزها و هفته‌های آتی از یکدیگر پیشه بگیرند.

این رسانه آورده است: به نظر می‌رسد که اعتراضات کنونی متفاوت از موارد قبلی است و دامنه دار خواهد بود؛ زیرا صبر شهروندان سیاهپوست به سر آمده است و نه تنها از نژادپرستی ترامپ بلکه از شکست وی در نجات اقتصاد آمریکا و نیز شکست وی در مقابله با کرونا، به خشم آمده اند.

رأی الیوم نوشت: ترامپی که مانند موش به پناهگاه زیر کاخ سفید از بیم حمله معترضانی فرار کرد، طرف‌های خارجی و جنبش آنتیفا ضد فاشیستی را در ورای اعتراضات معرفی کرد. در همین حال سوزان رایس مشاور امنیت ملی سابق و رنگین پست در اتهام وارد کردن به روسیه و اینکه روسیه در ورای اعتراضات و بی ثباتی آمریکا است، تردید نکرد و این تلاش مایوسانه ای برای فرار از واقعیت و سرزنش طرف‌های خارجی است.

کد خبر 4940482

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =